bugün

silahlı 5 kişi tarafından kaçırılan gemi, izmit ve karamürsel arasında tutuluyormuş.

edit: terör saldırısı olabileceği yönünde iddalar varmış.

edit 2: 5 değil 1 kişi tarafından kaçırılmış olduğu dedikodular arasında.
denizde yaşanan olay. birazdan uğur dündar inecek helikopterle oraya.
yalnız ve güzel ülkemde korsanların da türediğinin göstergesi olan olay.

bir bu eksikti afedersin...
her ne kadar sadece bkz dan oluşan entry girmeyi sevmesem de yazacak başka bişey bulamıyorum.

(bkz: gerçek zaytung haberleri)
deniz otobüsünde 23 kişi olduğu söyleniyor. 23 kişi bu sefere göre az ama yine de tehlikeli.
an itibariyle körfezde operasyon hazırlıkları yapılmaktadır. en azından bizim balkondan öyle görünüyor.
anlaşılması güçtür.
(bkz: iddaalar)

üst biter. *

edit akbayram: eksilere bakacak olursak; sanırım deniz otobüsünü ben kaçırdım. * *
ne kadar garip bir ülkede yaşadığımızı bir kez daha gösteren eylem. el alemin teröristi uçak kaçırır, hatta uçak kaçırıp gökdelene girer, bizimkiler gemi, otobüs peşinde...

ilerleyelim artık biraz azizim, böyle olmuyor...
Zaytung tadında haberdir. Kaçıran arkadaşın amacı sıcak denizlere inmek sanırım.
hürriyetin an itibariyle son dakika olarak bildirdiği haberdir.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19219991.asp
(bkz: biz insan taşıyoruz)
izmit belediye başkanın söylediğine göre eylemi gerçekleştiren kişiler pkk üyesiymiş ve 20 kadar yolcu varmış kısacası deniz otobüsünde 20 yolcu ve bir kaç orospu çocuğu var.
11.11.11 günü acayip bişi olmasını bekleyen insanları hayal kırıklığına uğratmamak için yapılan eylem gibi geliyor kulağa, öyle acayip bişi . kim o gerizekalılar. ölen yaralanan olmaz umarım.
geminin kaptanı az haber turk'e teröristlerin izniyle bağlanmıştır. gittikleri yeri henüz bilmediğini belirtmiştir.
rotasını imralı'ya doğru çevirmesi durumunda, olacakları düşünemiyorum.
örgüt propagandası yapma çabasının gerçekleşmemesi için haber programlarında son dakikanın kaldırılmasına sebep alan olaydır.
pkk bağlantılı kişilermiş. imralıya gidiyorlarmış mallar.
deniz otobüsünün hareketleri http://www.gemitrafik.com/trafik.htm sitesinde izlenebiliyor. bulamayanlar için an itibariyle adaların güneybatısında sarı işaretli gemi. ancak rota şu an imralı olarak gözükmüyor.*
hakikaten ayrılıkçı kürtlerse düştükleri durum çok acıklı. ben meczubun teki olduğunu düşünüyorum...
an itibari ile http://www.marinetraffic.com adresindeki gps verilerine bakildiginda, adalarin guneyinde, 314 derece heading ve 20.9 knot hizla seyrine devam etmektedir. fakat kac dakikadir takip ediyorum hic hareket goremiyorum. zannedersem guvenlik amaci ile gps verisini kestiler.
ne amaçla olduğunu merak ettiğim eylem. şimdilik pkk kokusu alınıyor.
türkiye'de olan olay. elin oğlu bizim koca gemimizi uluslararası sularda müdahale ederek durdurur; biz kendi denizimizde kendi deniz otobüsümüze kendi vatandaşlarımızı kurtarmak için bu kadar süredir müdahale edemeyiz.

şu da var: tekne imralıya yönelirse, ya gidemesin diye biz gümletiriz, ya da gitmelerine izin vermiyoruz diye geminin içindekiler gümletir. şu anda orda yolcu olmak istemezdim...
5 kişilik pkk grubunun kaçırdığı ve imralıya gittiği iddia edilen deniz otobüsü.
edit: hgp diye bir örgüt kaçırmış kaptanın dediğine göre gemide silahlılar ve patlayıcı varmış.
nereye gittikleri konusunda açıklama yapmıyorlarmış, belli imralıya doğru gitmeye çalışıyorlar.
marinetrafficten geminin nereye doğru gidildiği anlaşılan olay. Merak ediyorum imralıya mı gidicek acaba bir kaç saat içinde müdahale edilmesini bekliyorum.