bugün

roland garros 2010'un çeyrek final mücadelesi. geçen yıl finalde karşılaşan bu ikili bu kez çeyrek finalde karşı karşıya gelmektedir. an itibariyle eurosport 2'den ve trt 3'ten canlı yayınlanmaktadır.
roger federer alır götürür.

edit: pek takip etmeyen izleyici yorumu. federer'i görür görmez atladım yani bi nevi.
çeyrek finale kadar iki zorlanmayan tenisçinin maçı. federer favori olsa da söderling kesinlikle federer'in başını ağrıtabilecek forma sahip. ilk sette durum şu an 4-3 dererer lehine ve rakibine oranla da daha iyi bir görüntü veriyor.

edit: nitekim ilk seti 6-3 aldı.
söderling'in ikinci seti 6-3 alarak durumu 1-1 e getirdiği karşılaşma. daha önce de söylediğim gibi söderling federer'e zorluk çıkaracak kadar iyi durumda.
2.sette soederling'e 6-3 yenilerek federer'in tam bir hayalkırıklığı yarattığı maçtır.
durum 1-1 an itibariyle.
ikinci sette federer vitesi biraz düşürüp ilk servislerindeki etkinliğini kaybedince ve soderling'in de iyi oyunuyla set 6-3 ile sode'nin oldu..
söderlingi tuttuğum maçtır. adam nadalı toprakta yenebilen tek isim lan. o maçtan sonra hep federer karşısına çıktı ve söderling hep elendi. umarım söderling maçı alır ve nadalı bir kez daha yener.
federer'in ikinci sette pek fazla kasmadığı, söderling'in ise tüm gücünü korta yansıttığı karşılaşmadır.
2. sette durum 5-5'ken yağmur nedeniyle durdurulmuş karşılaşma. bu arada federer zamanında roddick'in smacına yaptığı muhteşem vuruşu söderlinge yapıp seti almak üzereydi ki söderling topu yakalamayı başardı.
finallerin varlığına küfrettiren maçtır.
federer'in yağmurdan sonra çok kötü başlayıp servis kırdırıp artından da seti kaybettiği karşılaşma. durum 2-1 söderling lehine. federer'in işi artık imkansız olmasa da böyle oynayan bir söderling karşısında çok zor.
ve maalesef (şahsım adına) federer'in 3-1 kaybederek yenildiği ve çeyrek finalde elendiği karşılaşma. böylece pete sampras'ın 286 haftalık birincilik rekorunu da maalesef kaybedecek.**
robin söderling'in 3-1 kazanarak yarı finale yükseldiği maç.

kendimi şanslı sayıyorum. federer gibi bir efsaneyle aynı zamanda yaşadım, bir de bunun üzerine, bu adamın bir turnuvaya çeyrek finalde veda ettiğini gördüm. şu saatten sonra tüm maçlarını kaybetse de torunlarımıza anlatacak çok şeyimiz var. üstün isveç teknolojisiyle ve dehşetengiz forehand gücüyle donanmış söderling'i de tebrik ediyorum. geçen seneydi yanılmıyorsam, rafael nadal'ı mağlup ettiği gün izlemiş ve ergen bir tenissever olarak hayran kalmıştım kendisine. inanılmaz efendi, mütevazi, yetenekli bir oyuncu. adam bir de isveçli, daha ne olsun?

yolun açık olsun söderling, wimbledon'da yeniden eski performansına dönüp ortalığın tozunu attırman dileklerimle fedex. "artık söderling kazansın" diyordum. şu saatten sonra "bir daha ikiniz eşleşmeyin amk" diye dua edeceğim.
oha federer ne yapıyorsun tepkisini verdiren...
özellikle ikinci sette söderling muhteşem oynadı ve maçı kazanmayı haketti. kendisini tebrik eder, pek sevdiğimiz federer'e "başka bahara artık" deyip mutlu yarınlar dileriz.
yapmayacaktın fedex! bize bir nadal-federer finali izletmeden elenmeyecektin.

tanım: toprak kort ustası söderling in -yanılmıyorsam- federer'e karşı ilk galibiyetini aldığı maç olmuştur.
(bkz: üst olur)
(#8237223)

federer döneminin artık kapandığını gösteren maç olmuştur. zaten sıkmıştı artık nadala yenilip duruyodu. söderlingi geçen sene nadalı yendiği maçtan beri takip ederim ve severim. zaten kazanmasını ve finale kadar çıkmasını istiyordum. yetenekli bir tenisçi. ama bir yıldır hep federer söderlinge engel oluyordu. dünya 5 numarası söderling sonunda bu engeli aştı ve kariyerinde önemli bir virajı döndü. başarılarının devamını bekliyoruz inşallah nadalı bir kez daha yenip roland garrosu kazanır. bunu hak etti.
federeri çok sevmemize rağmen artık yeter lan dememize sebep olumuş maçtır. lan yeter bütün kupaları kazndın lan kaç yıldır birincisin bıkmadın mı biraz da gençlere yol var artık. 30 yaşına merdiven dayadın lan. tamam severiz seni ama ama söderlingi arık eleme sürekli adamı yenip adamın kariyerini sekteye uğratıyorsun. sen olmasan belki adam dünya bir numarası olacak. umarım artık federer ve söderling yalnızca finallerde karşılaşırlar. nadal da bu yıl toprakta oynadığı oyunla takdirimi kazndı çabuk toparlanmış kerata. tekrar bir numara olacak ve uzun zaman da bırakmayacak gibi. nadalı ileride zorlayacak tek oyuncu da söderling gibi duruyor.