bugün

entry'ler (16)

çöpçü babasından utanan mühendis kız

Hata onlarda mı yoksa kendi icra ettikleri mesleği büyük göstermek adına `çöpçü mü olacaksın(!) diye bizleri edimselimsi koşullandırma yoluyla gazlamaya çabalayan ana babalarımızda mı?
Ben kendi ebeveyinlerimden daha çok utanıyorum bu yaptiklarından dolayı.

akp iktidarında türbanlı araba sahiplerin artması

Zenginin malı züürtün parmaklarını da yorduğunu gösteren durumdur. Çünkü türbanlının zengin olması ne haddineymiş. Yormasınlar bizi efem.

devlet dairesi çalışanları

"Elimde acil bir iş var, sizinkine daha sonra (sittin sene) sıra gekecek." Cümlesini beynelminel hale getirmiş güruh

her yere cami yapmak

entry açan başlıkta yanılmış olmalı zira konu cami sayısı üzerinden gitmiş. Tabikiside her yerde cami olur, ermeni ve rum mahallelerini saymazsak. sayı meselesine gelince vatandaş sanırım hayır işlerken karlılığı orada görmüş heralde. sonuçta serbest piyasa inancı...

laz kürdün deniz görmüş halidir

iki etnik grubun da ihalelerde, rantta vs. aktif olması heralde söyletmiştir bu sözü sahibine. Yoksa biri sarı biri siyahtır.

lost

Cübbeli Ahmet Hocanın anlattığı deccal ile karalı adam ne kadar benziyor...

ben bu yazıyı eski sevgilime yazdım

intikam soğuk yenen bir yemektir. Ama bu meret dolapta bekleyen, ama size ait olmayan lezzetli bir yemektir, yedirmezler...
(bkz: çığlığı ciğerlerde yankılandırmak)

hazreti muhammed

aslında iyi bir yazar değildir, zira iddia edildiği gibi Kur'an-ı Kerim yazılmamıştır, inmiştir, sonradan derlenmiştir.
Belki şair diyebilirsiniz, ona da cevabı Kur'an-ı Hakim veriyor zaten.

Şüphesiz kainat onun hürmetine yaratılmıştır, "sadece" Kur'an dan delil isteyenler yine iyi araştırsalar orada da bulacaklardır. islamı isevileştirme paranoyasına çok takılmamak lazım.

(bkz: aşşağılık kompleksi)
(bkz: ben imam-ı azamın türkiye mümessiliyim)
(bkz: Yaşar Nuri Öztürk)

adolf hitler i anlamak

Musolloniyi Stalini vs. döneminin devlet adamlarına topyekun bakıldığında, vardı o dönemin insanında bir anormallik denilerek anlamaya çalışılınır.

havan

1982 yılında kurulan ve son yıllarda hızla büyüyen bir izmir Firmasıdır, benim izlenimlerime göre 2006 yılında hızlı bir atak yaparak bugün gianni soprano gibi moda devi ile bir nevi evlilik yapmıştır.

Bir zamanların Sararına benzetirim, inşallah sonu öyle olmaz.

Hep böyle kal havan. Kalitenden, çizgilerinden, kumaşından ve fiyat politikandan ödün verme...

kemalist olmamak için gerekenler

ilk kuramcılarından birisi moiz kohen (bkz: tekin alp) olduğunu bilmek.

tv kanallarının yoğun istek üzerine tekrarları

bu yoğun istek tipleri genelde kilitlenen telefonlar üzerine gerçekleşir...
tabi yersen.

eyvan

güneydoğu anadolunun bazı bölgelerinde hayat ismi de verilir.

gerçekten de o bölgenin kuru sıcağında, gölgesinde yarı mayışık şekilde otururken hayata ayrı bir zevk verir. Balkondan ayrılan en önemli özelliği her daim gölge olmasıdır. Genelde asma ile üstü-önü kapatılır.

(bkz: medeniyetin götürdükleri)

ilkokuldaki anket defterlerinden ilginçlikler

aklıma şu satırlar geliyor aklıma ister istemez; (nasıl iz bırakmışsa)

seviyorum ama kimi
en tatlı birisini
nasıl anlatsam sana
ilk harfime baksana

ve / veya

hatıra hatıra dedin
başımın etini yedin
al sana bir hatıra
senin gibi katıra

(bkz: tiksinç)

biz kaç kişiyiz

bir yanlışı herkes yaparsa; o yanlış, doğru olmaz.

öncelikle bunu aklımızın bir kenarında tutalım.

Sonra aklımıza facebook vb. sosyalleşme ağı bulunan yerlerde sıkça; biz falan güruh kaç kişiyiz veya bilmemkaç kişi bilmemne olduğumuzdan dolayı toplanalım, bakalım bilmemkaç kişi olabilecek miyiz? Gibi fayda/maliyet oranı belli olmayan çağrıları getirelim.

Üzülerek belirtmek isterim ki; bir davanın haklı dava olup olmaması tarihin hiçbir döneminde nicelikle ölçülmemiştir. Mesela dünya üzerinde budist sayısının çokluğu geride kalan insanları vejeteryan yapmamıştır, aynı şekinde Peygamber Muhammed de yıllarca davasını 3-5 kişi ile sürdürmüştür, buna yüzlerce örnek vermek de mümkündür.

Tersini de beynimizin kıvrımlı virajlarında dolandıralım, yani 1.000.000 insan bulamadığımızda yanlış yolda olduğumuzun resmini çizmeyelim!

(bkz: etmeyin ağalar)...

rıza nur

kitaplığında ziya gökalp e ait kürtçülüğün esasları - (bkz: yanlış duymadınız)- kitabı yer aldığı iddaları vardır. Bu kitabın 13.09.1980 günü kitaplıktan alındığı ve bir daha geri gelmediği de söylenip durur.