bugün

entry'ler (6)

berkin elvan ölümsüzdür

Biraz kafayı kullanmak gerek. Gezi parkı olaylarında insanlar üç-beş ağaç için birbirlerine girdi, eylemler yapıldı, polisin defalarca uyarmasına rağmen bu tepkiler bu eylemlerin sonu gelmedi. Ağaç önemli, orman önemli hemfikiriz burda bunun tersini söyleyen çok az insandır. Şimdi gelelim orman diyoruz, ağaç diyoruz hani önemli ya adama derler ki ulan şerefsiz türkiyemin hektar hektar ormanı yandığında neden gıkın çıkmadı ? Tamam burayı da görmezden gelip atlıyoruz. Yine aynı gezi parkındaki tipler ve onun yandaşları miting, eylem en doğal hakkımız polisin insaniyetli davranması gerek. tamam haklısınız buraya kadar en doğal hakkın iznin varsa yap eylemini, mitingini sıkıntı yok. ama sen elinde taşla sapanla polisin kafasına kafasına atmaya çalışırsan ve bunun üstüne de insanlık beklersen burda iş değişir.
Adamın mantığa gel diyor ki ; sen eline taşı al bana at kafamı kır, bende sana bir daha at canım alt tarafı kafam kırıldı diyim. Nasıl mantık hoş dimi ?
Buna da tamam hadi ona da susalım görmeyelim. Gezi parkında toplanıp olay çıkartan adamlar aynı adamlar şimdi de kalkmış 'berkin elvan ölümsüzdür, unutmayacağızz' neden ?
Berkin elvan kim ? Berkin elvan neden öldü ? otur da biraz bunu düşün e be cahil vatandaşım..
Üzülür insan tabiki üzüldük, insan olduğu için üzüldük. Neden bu kadar tepkiniz oldu peki yani neden büyütüldü bu kadar, bunu anlamak akla yatmıyor dimi ? Cevabı çok açık ; onu bir Polisin elinden çıkan gaz kapsülü öldürdü !!! Bak bak bak adamdaki kafaya sen, polisin canı sıkıldı şuna ben bir gaz kapsülü atıyım dedi dimi durduk yere olay yokken polisin tek derdi 'berkin elvan' zaten...
Ha bir de şu var diyorsunuz ya her ne olursa olsun insan diye evet insan; evet benim askerlerimde insandı, evet benim polislerimde insandı, evet benim subaylarım astbaylarım da insandı.. sen söyle şimdi insana pahasız değer veren kardeşim neden gıkın çıkmadı hergün binlerce askerim şehit düşerken ?
Tek bir amacınız var; olay çıkartmak, ortalığı karıştırmak ve baştakini indirmeye çalışmak hemde bunu 16 yaşında acı içinde ölen bir çocuğun üzerinden kısaca onu kullanarak yapıyorsunuz.
Yapmayın, insan olun, bırakın bu çok vicdanlı tavırlarınızı.. Ha şunu da küçücük beyninize sokun Bir kale dıştan değil, içten yıkılır ...

alkol

alkol , gıda sanayinde türk gıda kodeksinin izni dahlinde %2-3 oranında birçok içeceğe konulur. alkol almıyorum, içmiyorum diyen haram olduğu için dikkat eden insanlar vardır elbet bir gıdayı yemeden, içmeden önce araştırmalarını öneririm ...
boza da bile alkol var.

yozgat

yobazlarla doludur. kaba insanlardır her yerlerinden kabalık akar.

kız olmak

zordur ciddi anlamda...
bir kere bakımlı olmak zorundasın kendini psikolojik olarak rahatsız hissedersin, bir yere gitmeden önce market bile olsa gideceğin yer en az 15 dakika hazırlanmak gerekir, saçlarına duştan önce ve duştan sonra bazen karıştırabileceğin çoklukta kremler sürmen gerekir, o gözünün çıkabileceği ihtimalini göze alarak çekersin o kalemi , sana zarar verse bile makyaj devam edersin bütün bunlar zevklidir zor olmasının yanında. asıl olan başkadır.
erkeklerden farkın çoktur. onların davrandığı kadar rahat davranamazsın sigaranı cayır cayır içemezsin yolun ortasında tabi içtiğin yere de bağlıdır ama genele bakılırsa içemezsin . neden abi kime ne zararı var desen de içinden çevre bunu yadırgıyor.
karşı cins gibi istediğinle istediğini yaşayamazsın. kızlara daha doğmadan önce şartlar konulmuştur.
erkeklerde olmayan bir zarın vardır ki herkes seni gözünden sakınır. onu korumak görevi verilmiştir. daha küçüklükten başlar görevler verilmeye. rahat giyinemezsin karşı cins durmaz çünkü yine kendini koruman gerek.
her ne olursa olsun güçlü olman gerektiği için güzeldir kız olmak...

bakire olmayana orospu diyen orospu çocuğu

tamam bu görüşü mantık standartları içinde kabul edelim ve ona göre düşünelim. bakire olmayana orospu diyen bu tarz düşünen insanlar : bir insanı tanımaya çalışıyosun , kız kendini çok farklı anlatıyor tabi tanımadığın için farkında değilsin. zaman ilerliyor senin tanıdığın kız namusuna annen kadar düşkün , yalan namına birşey yok içinde saf, temiz köylü güzeli. hayaller kuruyosun kızı düşünüp sende masumlaşıyorsun. evet kız bakire olmasına bakire birlikte oluyosunuz daha da geçiyorsun kendinden namusun oluyor iki damla kanını akıtınca. ileri ki zamanlarda birer birer tanışıyosun işte hayatta böyledir.
senin saf köylü güzeli 5 adamla aynı anda sevgili olmuş. ters ilişkiye girmiş bir kaçıyla elletmediği yeri kalmamış bakireliği dışında.
işte bu tarz düşünen beyinlere en büyük cevaptır bu. biraz geniş düşünmek gerek. herşeyi iki damla kana bağlamamak gerek.

sevdiğini söylemek

cesaret meselesi değil aslında. sevmek başlı başına güzel bir duygudur evet ama söylememek daha güzel bi duygudur. içinde yaşayıp, içinde tanıyıp, hayallerinin en dibine girip çok sonra bütün kurduğun hayalleri, düşüncelerini, onu ve ona olan aşkını düzgün kelimelerle seçip anlatmak tarifi olmayan duygudur. tek sorun en kötüyü düşünememektir.
birşeyleri söylemeden önce reddedileceğini, seni anlayamayacağını, belki artık onu hiç göremeceğin gerçeğini kafanda oturtup söylemek mantıklıdır ki hayal kırıklığına uğramayasın.