bugün

entry'ler (56)

cevahir in ulvi ye söyleyeceği alternatif sözler

google'a ben yazıp kendini arayan ulvi.
öğretmeni msne girince ayağa kalkan ulvi.

çocukken yapılan salaklıklar

çubuğa takılan elmayı yoldan geçen arabalara fırlatmak.
ağaç evde toplanıp yoldan geçenleri su tabancasıyla ıslatmak.
dışarda saklambaç oynarken eve saklanıp çizgi film izlemek.(ebe olan kişinin hava kararana kadar seni araması da ayrı bir salaklık.)
bisikletli olan arkadaşların biraraya toplanarak dolmuşculuk oynaması.

bir kedinin en güzel olduğu an

camın diğer tarafında durduğu andır.

motorsiklet ehliyeti sinavina motosikletle gelmek

ordudan fatsa ya motorsiklet direksiyon sınavına giderken son dakikada polise yakalanmaktır polise yapılan açıklama direksiyon sınavına gidiyoruz polisin cevabı böyle gidiyorsanız kesin alırsınız.

öğrenci evinde tüp bitmesi

herkesin aklından bu tüp iyi dayandı diye geçmesi üzerine tüpün ertesi güne çıkmaması ve öğrenci bütçesinin sarsılması durumudur.

saçma kısaltmalar

ulk: uzun lafın kısası

saçma kısaltmalar

obsd: o benim sorunum değil.

saçma kısaltmalar

osp: o senin problemin.

telefonun şarjının bitmesi

telefona en çok ihtiyaç duyulan zamanda başa gelen bir durumdur.

sen çaldır ben ararım

faturalı hattı olan birinin kontörlü hattı olan birine söylediği cümledir.

sen çaldır ben ararım

genelde karşı tarafı şakayla karışık ezme durumudur hele de ortamda kız varsa hava atma durumudur bu şekilde havalı olduğunu zanneden kişinin başvurduğu harekettir.

cevapsız çağrı atmak

kontörü bulunmayan öğrencinin karşı tarafı delirtircesine çağrı atması durumudur.

sınav sonrası yapılanlar

eve gelip yayıla yayıla televizyon izlemek,bilgisayar başında oyun oynamak,nette gezinmek,son ses müzik dinlemek.

karabük

Karabük adını, üzerinde yaşadığı coğrafi ortamdan almıştır. "kara" ve "bük" sözcükleri, kara çalılık yer anlamındadır ve Karabük adının oluşumuna kaynaklık yapmıştır.

çikolatayı buzdolabına koyan insan

ağzının tadını bilmeyen insandır.

yuruyuse gidip donuste dondurma alan anne

yürüyüşten dönerken sadece dondurma değil pastaneye girip sıcak poğaçalardan yiyen birisidir.

telefonda ayrılmak istediğini söyleyen sevgili

söylerken sevgilinin gözlerine bakamicak kadar acizdir.ciddi bir konu değilmiş gibi kestirip atabilecek kadar da zavallıdır.geri dönüşü mümkün olmayan bir ayrılma yöntemidir zaten geri dönsede reddedilecektir korkudan dönemez.

nakarat kısmında insanı kendinden alan şarkılar

please forgive me i can't stop loving u... brian adams

sahte dost

zor gününde yanında olmak yerine karşı tarafta yer almayı tercih eden iyi günlerde dibinden ayrılmayan insan parçasıdır.

leman

hiciv konusunda akla gelen neyzen tevfik'in kızının adıdır. bu sebeplede karikatür dergisine adı verilmiştir.