bugün

entry'ler (23)

ik ben droevig

Madonna'nın Sorry şarkısında söylediği sözlerden biri.

yazarların tişörtünün üzerinde yazanlar

Rock. Tuhaf bir şekilde

kadınlar adaletli olamaz

Hadi ya? Niyeymiş? Erkekler adaletli olabiliyormuş da kadınlar olamıyormuş? Niye bu saçma sapan diye nitelendirdiğim düşünce? Adalet duygusu her insanda olan bir duygudur. Nokta. Kadını erkeği fark etmez. Erkekler ne yapabiliyorsa hepsini kadınlar da yapabilir. Ne duygu ne beceri olarak herhangi bir eksik iki tarafta da yoktur. Zaten bu yüzden kadınlar hep ikinci plana atılmıştı. "Kadınlar şunu yapamaz böyle davranamaz, onun işi gücü budur bununla ilgilenmelidir..." Gibi. Hep bu kısıtlamalar yüzünden.

Bu arada; "Kadın beyni analitik çalışmaz, bu tür beyne sahip olanlar da kadın değildir.Erkek beyni taşıyan kadınlardır." yazmış. Saçma. Erkek beyni taşımak ne demek ya? Hayır efendim, kadınlar da gayet zekidir ve analitik düşünebilirler.Pek çok kişi tanıyorum böyle. Hepsi "erkek beyni taşıyan kadın"sa, "kadın beyni taşıyan kadın" çok az. Sizin demenize göre; adalet duygusu olmayan ve analitik düşünemeyen kadın "kadın beyni taşıyan kadın"dır, öyle mi? Ben böyle düşünmüyorum.Nokta.

yalan dünya

Kanal D'de yayımlanan Gülse Birsel'in yazdığı ve oynadığı, güzel bir komedi dizisidir.

şakşuka

Bir zamanlar çok moda olan ve şu an mantıksız bulduğum şarkı.

20 entry

20. entryimi 20 entry kısmına gireyim niyetiyle şuan bunu buraya yazdığım konu. Ayrıca çaylaklara verilen son sınır. Misal; ben. (Ama siz bunu okurken yazar olmuş olabilirim.)

ödev

bkz: http://www.uludagsozluk.com/k/angarya/ .

şu an ölmeyi istememek için nedenler

Yaz tatilinin olması istanbul' a gidecek olmam.

çinliler

ipek Yolu yüzünden pek çok kez savaşa girdiğimiz, bizden korkup Çin Seddi'ni inşa eden, zamanında bir sürü entrika uygulayıp Kavimler Göçü'nü yapmamızı sağlayan etmenlerden biri.

sözlük yazarlarının şu an düşündükleri

Sıcaklamak. Kardeşim bu de biçim şey çok sıcaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak.

monster high

Kitabı ve çizgi filmi olan çizgi filmi arada bir Fox'ta yayınlan bebekleri olan canavarların çocuklarının gittiği okul ve onların yaşadıklarını anlatan kitap ve çizgi film.http://www.monsterhigh.com/

ssg

Sözlük formatını düşününen ve "Acaba bunları okuyor mudur?" diye düşünmekten kendimi alamadığım üstad.

zaaaa xd

Feyza, Beyza, Melisa gibi isimlerle Feyzaaaaaaaaaaaa Beyzaaaaaaaaaaa Melizaaaaaaaaaa şeklinde dalga geçmek amacıyla uygulanabilen gülüş çeşidi.

ajdar

Şah damar şarkısı dinledikten sonra şah damarımı kesip intihar etmek istediğim şarkıyı yazan ve söyleyen psikopat, makine mühendisi ve şarkıcı.

lady gaga

Poker Face - albümün adı:The Fame- şarkısıyla ünlenen, son şarkısı Born This Way olan; genelde açık saçık giyinen sanatçı.

christina aguilera

" Hurt" şarkısını çok sevdiğim ama pek fazla dinlemediğim,ama çok yetenekli bulduğum sesi harika olan kadın sanatçı.

amk spor gazetesi

Gazetelerin suyunun çıktığının göstergesi olan, sanki başka isim yokmuş gibi adı AMK olan; Facebook' ta bir küfrün kısaltılmış hali.

göt gazetesi

Açılımı Güven Özveri Tecrübe olan, sloganını görünce gülmekten yerlere yattığım AMK' a rakip gazete.

çaylaksınız

Bir heves sözlüğe girip, giriş yapıp, görülen; hala öyle olduğunuzu görüp; hayalleri suya düşüren statü.

rihanna

Adı Robyn Rihanna Fenty olan ama sadece Rihanna' yı kullanan son zamanlarda where have you been şarkısı gündemde olan kadın sanatçı.