bugün

entry'ler (15)

laik bir ülkede din işleri başkanlığı nın olması

din işleri bakanlıgı degil de başkanlığı olması tamamen laiklikten.

bir sonbahar gününe en çok yakışan şarkılar

taylor swift love story
bu kadar dinlenir.

cep telefonuna sevgili ismini kaydetme biçimleri

isim soyisim yeterlidir.

işletme

kazandıgın zaman cogu insanın "isletme haa? kimi işleteceksin?" gibi aptalca sorularıyla karsılasılması normaldir.

sevgilinin devamli msj cekmesi

5000 10000 gibi gereksiz kampanyaların dogurdugu gereksiz sey.

idil

idilin aslı fransızcadır ve fransızcada cennet anlamına gelir.

sevgiliyle el ele tutuşup koşmaya başlamak

acele ederken olsa bile yagmur basladıgı an romantiklik adına yavaslamaktır.

köpeği ısıran insan

lisedeyken edebiyat ogretmeninin haber yazısını anlatırken ilginc olabilmesini anlatmak icin defalaaaarca soylediği saçma benzetme.

marmara üniversitesi

istemeyerek ingilizce isletmesine girdigim okul. esitagırlıklar icin cok calısıp boğazicini kacıranların universitesi.

532 li hat alıp avea ya çevirmek

2 iyi yönü vardır; turkcell numaralar aynı hatta sahibiz tarifedendir ucuzdur diye ararlar, oysaki avealı oldugunu da bilen bilir boylece doyasıya konusmak vardır.

kara kaş kara göz

guzellik yarısmalarında genellikle "the best" secilen kız tipidir.

türk beyniyle üretilmiş süper cümleler

yetmişmilyona rezil oldum.
ben kaçar.
daha da gelmem.

khaled hosseini

"bin muhtesem gunes" romanından sonra fazla etkilendiğim, en azından bir kadın idamını, ikiz kulelerin bi afgan gozuyle anlamamı sağlamış roman. zira o kadar duygusal ki diğer bir romanı olan ucurtma avcısını okumaktan korkmaktayım.

ugg

bugun uzun kahverengisine sahip oldugum ayakkabı. bacakları iyi gosteren, fazla rahat, harley davidson cizmeden sonra insana kus tuyu gibi gelen bot. pahalılıgı konusunda ise klasikler zaten pahalı olur diyorum.

çikita muz

ispanyolcada insanların birbirlerine ithafen kullandıgı terim chiquita bonita diye gecer ve iyi biseydir.
bizde ajdarın batırdıgı seyin aslıdır. kaliteli muzdur.