bugün

entry'ler (66)

ankara

gitmek istediğim gidince kalmak istemediğim karmaşık duygular yaratan şehir.

operatörlerin sanki biraz şey olması

sınırsız ve hızlı olsa insanlar cep telefonlarını şarja takıp bir hotspot açıp laptopa bağlayıp torrent oyun sörf herşeyi yaparlar. bu da aşırı bir yoğunluğa sebep olur. durum böyle olursa firmalar yeterince kaliteli hizmet veremez hatta hizmet veremez. bu yüzden adil kullanım kotası ve hız düşürme bence mantıklı.

cem yılmaz a gülebilen insanın zeka seviyesi

cem yılmaz a gülen insanların zeka seviyelerini nasıl ölçtün? bu başlığı açman bile saçma olmuş.

neden saçma olmuş kanıtlar:

cem yılmaz ın gösterilerine giden insanlara bakarsan görürsün. hatta bazen soruyor doktor var mı diye eller kalkıyor.

üniversitelere gösteriye söyleşiye gidiyor. üniversitenin önde gelen isimleri orda. rektör prof. vs. vs.

19 mayısta askerlere gösteri yapıyor. genelkurmay başkanı dahil herkes orada.

adamın esprileri gayet ince ilk başta anlamayabilirsin normaldir. zamanla olur.

liste uzar gider ...

son olarak sana soruyorum senin zeka seviyen nedir ki öyle başarılı bir insanı ve onu seven insanları böyle bir sınıflandırmaya tabi tutuyorsun ?

kardeş payı replikleri

--spoiler--
+hilmi abi bize bi abilik yapar mısın abi?
-adilik mi yaparım?
+abilik abilik

--spoiler--

3 idiots filmini hala izlememiş olmak

çok büyük bir hatadır. derhal bu hatadan dönülüp hemen izlenmesi gerekir.

fotoğraf makinesi ehliyeti

durumdan her ne kadar rahatsız olsam da gelmesi saçma bir ehliyettir. o zaman klavye kullanma cep telefonu kullanma otobüse, metrobüse, metroya binme, sokakta yürüme ehliyeti yani her şey için bir ehliyet gelmesi gerekir. zira herkes düzgün yapamıyor bunları.

özet: fotoğraf çekmek özgürlüktür. senin mahremine girmediği sürece.

toyota auris mi seat leon mu

toyota yı seven birisi olarak maalesef leon diyorum.

kırk yıllık makinacıyım böyle kase görmedim

kırk terziyim böyle makas görmedim isimli youtube videosunu hatırlattı.

yabancı dizilerin dizilerimize fark atması

arz talep meselesi söz konusu olduğunu düşündüğüm konudur. şöyle ki akşam vakti insanların en çok izlediği dizi aşk-ı memnun olunca, bu dizileri yapan insanlar türk insanı entrikayı aldatmayı duygusallığı seviyor deyip başka dizi izlemiyor.

ikinci bir konu ise oyuncuların zaten ben piyasada tekim deyip kendini geliştirmeye çalışmaması. kaç tane at binen oyuncumuz ona göre rol verelim. kaç tane dövüş sanatları bilen oyuncumuz var ona göre rol verelim. kaç tane kendisini dizi için vücut geliştirmeye ya da diyete verecek oyuncumuz var onu düşünelim.

üçüncü bir konu ise görsel efekt açısından henüz sürünüyor olmamız. yani bir game of thrones dizisinin sahne arkasını izleyecek olursak yeşil perdelerden başka şeyi çok az görürsünüz.

bunun gibi daha bir çok konu göz önüne alınabilir.

yalova da sevgiliyle gidilecek en güzel mekanlar

google araması sonucunda aramanıza uygun sonuç bulunamamıştır, lütfen istanbula ya da diğer çevre illere gidiniz diye cevap alacağınız soru öbeğidir.

günde 5 film izlemek

5 kısa film olarak değiştirirsek normal ama 5 uzun metraj film için nerdeyse anormal sayılacak durum.

pi yi 3 virgül 14159265359 alınız diyen hoca

o hoca hangi derse giriyorsa ben o derse girmem.

şiir sevmeyen insan

temel in düz mantık fıkrasından yola çıkarak, şiir sevmiyorsa muhtemelen kız arkadaşı yoktur. kız arkadaşı yoksa erkek arkadaşı vardır. anlayan anladı anlamayan mesaj kutumu yaksın.

edit: neden direk erkek olarak düşündüm bende bilmiyorum.

30 yıl sonrasının olası haber konuları

apple yarın iphone 35 ini tanıtıyor.

sagopa kajmer öldü mi

kendisi aslında çok fazla programa çıkmayı sevmeyen biri olarak görünmemesi normal olarak karşılanabilir. konserleri devam ediyor takip edenler biliyordur.

monkey d luffy

bazen saflığı ile, bazen de duygusallığı ile, tayfasına olan inancı ve güvenci adam gibi adam olan anime karakteridir.

para biriktirme yolları

ne için para biriktirmek istediğine karar ver. bir amaç olursa para biriktrmek kolay olur. günümüzde hız delisi olduğumuz için kredi kartından çekip çat diye almak istiyoruz lakin para biriktirip almanın tadı başka. ne kadar süre boyunca para biriktirmek istiyorsun. al eline kağıdı kalemi yaz süreyi eline geçen parayı biraz da matematiğin yardımıyla çok net bir şekilde para biriktirilebilir.

Özet: amaç koy öyle biriktir.

göze cam parçası kaçması

düşünmesi bile gözümden yaş gelmesine sebep olan durum.

avrupalılara gerçek türkiye yi tanıtamama hatası

bu hata yüzünden hala deveye binen çölde yaşayan kaba saba insanlar olarak görüyorlar bizi. ayrıca skyfall filmi de konuda önemli bir rol oynamıştır.

whatsapp

whatsapp çıktı mertlik bozuldu.