bugün

entry'ler (25)

izmir bomba tatlısı

Ağır bir tatlı, kıvamı oldukça yoğun. En fazla 2-3 adet yiyebiliyorsunuz.

uludağ sözlüğe üye olma sebepleri

Oldukça kaliteli ve sağlam bir topluluk-sözlük durumuna ev sahipliği yaptığından dolayı, üye oldum. Üye olmadan önce misafir olarak, çok fazla entry okuyordum. Daha sonrasında üyelik oluşturup, bu sözlüğe ben de katılmaya karar verdim.

red dead redemption 2

Rockstar Türkiye olarak her gün oyun ile ilgili gizemli bilgileri ve newswire'ları paylaştığımız oyundur. Türkçe altyazı desteği oyundan kalkmasına rağmen, Türkiye'deki oyuncular için Türkçe dil destekli haberleri paylaşmaya devam ediyoruz. RDR2 kesinlikle oynanması gereken bir oyun hâlini almış durumda. Vahşi batı etkisini sevenlerin, oynamaktan bıkmayacağı bir serüven olarak tanımlayabiliriz.

kıraç

Gerek sesi ile ve gerekse de karakteri ile birçok kişiye örnek olan sanatçıdır. Fenerbahçe 100. Yıl Marşı kendisine aittir. Şarkıları ve sesi ile eskilerin vazgeçilmezidir.

jackie chan

Filmleri oldukça harika olan aktör. Çeşitli dövüş sanat tekniklerini uygulaması da cabası tabii.

dolmuş şöförünü kaliteli yapan detaylar

Sağ eliyle telefonla konuşup, sol eliyle de hem direksiyonu tutması aynı zamanda da vitesi değiştirmesi tamamen cool bir harekettir.

spor ayakkabı için en ideal renk

Siyah kesinlikle tercih edilmesi gereken renklerdir. Aman fosforlu ayakkabılar almayınız. Lacivert ve koyu kahverengi tonları asil bir hava katıyor, öneririm.

görünce anlam verilemeyen şeyler

Sprey boya ile cadde duvarlarına yazılar yazılmasına, anlam veremiyorum. Aşkını haykıracak başka bir yer bul bir zahmet...
(bkz: memlekette duvar mı kalmadı)

günün sözü

Seven sevdiği kadar üzülür, üzen üzdüğü kadar sevilir...

başta ilgili olup da sonra ilgisini azaltan erkek

Erkeği bıktırmışsa, doğal olarak öfkelidir ve ilgisini azaltmayı tercih etmiştir.

değişik huylarınız

Saçıma uzun süre bakılınca, istemsiz acaba kafamda bir şey mi var düşüncesine kapılıp; saçımı düzeltiyorum.

converse

Bir dönem oldukça rağbet gören ayakkabıydı. Nedendir bilinmez, sonradan tozlu raflara kalktı.

evlenecek erkek bulmanın imkansız olması

Hayatta her şeyin bir zamanı olduğuna inanıyorum, inanıyoruz. Umudunu kaybeden kadın veya erkek sayısı çok olsa da, hayatın devam ettiği gerçeği hepimizin önünde. Bu nedenle de insan er ya da geç sevdiğini, aşık olduğunu bulacaktır. Evet, eli ayağı düzgün olan erkek sayısı, günümüzde geçmişe oran ile oldukça azaldı. Elbet bir gün herkes sevilecek ve sevecek. Kimse umudunu kaybetmesin, hayatta hâlâ iyi insanlar var. Çıkacaktır elbet, selametle...

üstteki yazar hakkındaki varsayımlarınız

Türkçe yazı diline hakim birisi olduğunun kanaatindeyim.

geceye 90 lardan bir şarkı bırak

Gökhan Kırdar - Yerine Sevemem (1994)
https://youtu.be/FtAlJIooAF8

hayatında hiç iddia oynamamış erkek

ilgilenmesi gereken daha önemli işler olduğunun bilincinde olan erkektir. Takdir edilesi bir düşünce yapısına sahip, hobileri olan, hayatı düzende olan kişidir.

yürüyüş yapmak

Bekar isen, tek başına veyahut herhangi bir arkadaşın ile kafa dağıtıp; aynı zamanda da sohbet etmek için yapılan aktivitedir. Evli isen, eşin ile birlikte, ellerin bebek arabasında gözlerinin eşinde olduğu güzel aktivite biçimidir.

gecenin şiiri

Adını bilmediğim bir şey...
Belki bir çelişki, belki de sadece bi' ihtimal.
Ya da tamamen imkansızlık.
Fakat susmuyor içimde ki o sokak boyu çığlık.
Geçmiyor gözyaşından arda kalan hıçkırık.
Adını bilmediğim bir şey bu.
Umudun kıyısız tarafı, gecenin sabahı ve günün ilk sigarası.
Adı yok, yarım kalan bir konuşma bu.

corona virüsün öğrettikleri

Genel olarak insanlara tedbirli olmayı öğrettiğini düşünmekteyim. Maskenin ne ölçüde önemli olduğunun kanıtını, bu dönemde çoğu kişi öğrenmiş oldu.

basketbol

Ülkemizde ve yurt dışında oldukça sevilen bir spor dalıdır. Bu sporu genellikle uzun boylu insanlar, aynı zamanda da uzun bir boya sahip olmak isteyen insanlar oynamaktadır. Oynayan ekibe karşı muazzam şekilde heyecan ve keyif vermektedir. Yaklaşık 5 sene lisanslı olarak oynamışlığım ve takımıma hizmet etmişliğim vardır.