bugün

entry'ler (26)

yazacak başlık bulamamak

ünlü bir deyimi hatırlatan ve insanın burnunun direğini sızlatan durumdur.
sözlük ahalisin geneline bakınca, millet ne yumurtlamış diye, en başa dönüp ünlü deyimi her başlığı okduğunda yineleme halidir.
(bkz: ben diyorum cebeli tarık boğazı, sen diyosun yandı götümün ağzı)

erotic shop açarken çocuğunun ismini koyan adam

Vizyonu geniş ticaret adamıdır,bilakis. Çok yaratıcı olmadığı isim konusunda açıkça belli ise de neyin para getireceğini görebilen girişimci ruhtur.

sevgiliye hitap biçimleri

kete'm.
yöresel möresel ama duydum, duyar duymaz sevgilisini ekmeğe benzeten adama baktım. toplum olarak sevgimizi belli edemiyoruz ki ancak bu kadar oluyor.
belki ekmek, kültürümüzde kutsal hani ordan mı bağlasak konuyu, bilemediğim hitap şekli.

türkiye de cinselliği tabu yapan nedir

hastalıklı düşünen erkekler ve onları böyle büyüten kadınların yarattığı olgudur.

kitaplık

YKY tarafından hazırlanan, hala çok başarılı bir zamanlar Enis Batur'un editörü olduğu edebiyat dergisi.

fakirlerin akp ye oy verme nedenleri

düzeltilmesi gereken bir başlıktır.
düzeltilmesi gerekliliği ilk olarak fakirlik ve yoksulluk kavramlarının farklılığında yatar.
yoksulluk daha uygundur.
tanımlar konusunda meraklananlar Amartya Sen'in çalışmalarına bakabilir.

mutlu olmanın yolları

bir kvanoz nutellayı kaşıkla tam uyumadan önce mahmur bir halde, ikinci sınıf bir filmi tv'de izlerken yemek.

ugg

yeni nesilin gözdesi, bi de trend manyaklarının. iyi de ayaklar zaten kocaman, bacaklar kalın ve kısa. niye giyiliyor o zaman ben pek anlayamadım.

dexter in kurbanlık kesmesi

kesilen kurbanın kurban sayılmaması durmudur. zira dexter bilindiği üzre gayrimüslimdir.

tuvalet reklamları

klozete oturduğunda haliyle dikkatini çeken ama ayakta işediğinde sırtın dönük olması nedeniyle göremediğin reklamdır.

eski sevgiliyle oturup konuşmak

hala arada saygı kaldıysa kim daha uzağa işeyecek durumu omadan değer verilenle eskileri anıp yenieleri haberdar etme eylemidir.

bira icerek final sinavina calismak

konsantrasyonu artıran eylemdir. sınav stresinden uzaklaşarak iyi bir uykuyu garantiler.

eti çikolata keyfi

reklamında kadınların ve çiçeklerin kullanıldığı, tadı berbat olan çikolatadır.

türk halkının okumaktan nefret etmesi

hangi bilimsel ve türk halkını, yani araştırma evrenini temsil ettiği şüpheli önermedir.

her yerinden öpüyorum rüştü

ancak götümüzle gülünebilecek veciz sözdür.

dinlenme tesisi tuvaleti

iğrençtir. musluklarına dokunmak istemezsiniz.kapılar kapanmaz. asla temiz değildir. kendine has bütün dünya insanlarının çişi ile hindistan cevizi kokar. karışım berbat mıdır değil midir anlamazsınız. ellerinizi kurutmak için o sıcak hava üfleyen zımbırtıların önünde yarı uykulu insanlarla sıra beklersiniz.özellikle kışları çekilmezolan yerdir.

fazla kiloları olduğu halde rejim yapmayan kadın

mutlu veya tembel kadındır.
anoreksik değildir bulumik hiç değildir.

mülkiye

namı asıl mekteb-i mülkiye. kimlik kaygısı cilalı, içi geçmişin mirasına konmuş akademicik.

bir türlü geçmeyen iç sıkıntısı

sıkı can iyidir çıkmaz.denemiştir. doğrudur. üstelik atalar da öyle demiştir. demişlerse bir bildikleri vardır.

21 kasım 2009 beşiktaş fenerbahçe maçı

bir galatasaraylının, bir sezonda senede iki defa hem de beşiktaşlı olmasını kendiliğinden sağlayan derbilerden ilki.