bugün

entry'ler (10)

tron legacy

kanyon'daki gösterime 3d dediler gittik ve fakat ön jenerik ve son jenerik haricinde 3d namına doğru düzgün bir şey göremedik.. arada gözlükleri çıkartıp bakıyorum, görüntüde hiçbir değişiklik yok, filmin çoğunluğu 2d gibi.. 3d çekilen yerler -programların kıyafetlerindeki parlak şeritler, fondaki uzak görsel elemanlar gibi- çok anlamsız gelen detaylar.. açıkçası teknoloji açısından avatar*'ın yanında patates baskı gibi kalıyor..

mehmet ali alabora

bankamatik reklamında gerçekten çok iyi bir oyunculuk sergilemiş kendisi.

reykjavik

dünyanın en eski demokrasisine sahip ülkesinde soğuk savaşın bittiğine tanıklık eden bir kent. alt yapı anlamında herhalde dünyanın en yaratıcı kentlerinden biri ve büyük bir ihtimalle de en huzurlu büyük şehri.

darksiders wrath of war

ilk 1-2 saat hayal kırıklığı yaratıyormuş gibi gözükse de, sonraları, amiyane tabirle "feci saran" bir oyun. hack'n'slash seven de, aralara bulmaca isterimciler de alabilir oyunun yapısı itibariyle.

otisabi

akıllıca bir strateji izleyen bir insandır.
anlaşılması mümkün olmayan karmakarışık bir dille, konuların ortasına girmek yerine kenarlarından dolaşmayı seçmekte, net bir şey söylememektedir. bu şekilde hem "vay ne zeki ve bilgili adam ama anlamaya kapasitemiz yetmiyo" dedirtmeyi, hem de kimsenin kendisine düşman olmamasını sağlamayı başarmaktadır.

1 şubat 2011 fenerbahçe galatasaray mp maçı

bana göre 3.perıyotta kopması muhtemel maçtır.

küçük sırlar

bunu yazmazsam ölürüm

kardeş dizisi için;
(bkz: sırlar dünyası)

edit:imlâ

kanka olunmak istenen ünlüler

morgan freeman . -kendısı sıyahı bır ırlandalıdır.

sınav öncesi inek öğrenci replikleri

AC-- kanka moralım cok bozuk kahvaltı aayarla gelıroumm .
E.K -- noldu amkk
AC--kaldım ya cok kotu gectı moralım bozuk aksam ıcebılırız .
E.k abi saçmalama gecersın inşş.tamm hadı kapa evdeyım beklıorumm
.ahmet gelır kahvaltıdyız..
E.K -bırk makarayı kalmassınnn
A.C --sıktr gt yaaa kaldım dıorum hala ustume gelıosun bı ılerle yaa .(((.((
kavag edıoruzz.. aradan 1 ay gecer ahmet gectı enıs kaldıı .d.d.d ahmet cok yaşa derken burdan morgan freeman selam cakmayıda unutma !!

yalnızlığı tek cümleyle açıklamak

uçsuz bucaksız koyu mavi bir okyanusta küçük bir sandalın üzerinde ne yöne gittiğini bilmeden kürek çekmektir..