bugün

entry'ler (24)

lakabınız

dayı. lisede takıldı bana şimdi kimse bilmiyor ve kimse de bilmez umarım. sinirli yapım ve arada geçen bir muhabbet yüzünden yapıştı bana

recep ivedik 3

üstteki arkadaşın yazdığı gibi serinin son mantıklı filmidir hatta 4 üncü film dahil ve sonrası Recebin hayal ürünü olduğu teorileri vardır. Aslında bir yerde mantıklı ama prodiksiyonu bunu düşünüp yapmadıklarını düşünüyorum.

iki dizelik şiirler

sen bana bakma
ben senin baktığın yönde olurum.
-özdemir asaf

met gala 2024

bu insanlar met galanın asla konseptine uymamak konusunda bir inattır sürdürüyor ama hadi bakalım .

yazarların kız çocuğu olursa koyacağı isimler

kesinlikle türk adı olmasını özellikle tercih ederim. ondan sonra partnerim ile seçeceğim herhangi bir türk ismi olabilir.

kalben uyuşturucu

bugün kalbenin evine yapılan baskınla kendisinin evinde uyuşturucu tespit edildi. üzüldüm, beklemezdim ama o güzel şarkılar da sadece bu kafa ile yazılabilirdi herhalde. asla bunun doğru bir şey olduğunu söylemiyorum ama.

ruhi çenet

arkadaş nasıl üçüncü ya. ruhi bey allah için şifrenizi 3 kere de değiştirmeden mi kaydettiniz??? ya da prim adına yapılan hareket falan mı???

seninle şöyle olabilirdik

https://www.instagram.com...k&igsh=MzRlODBiNWFlZA==

bugünkü gittiğim tiyatro

bugün sırça köşk ve diğerleri adında cenmodernde bir tiyatroya gittim kendisi devlerin ölümü, koyun masalı ve sırça köşkün harmanlaması denecek bir oyundu. ilk gittiğim tiyatro oyunu değil kendisi ama ilk gittiğim tiyatro da çocukken ücra karadeniz ilçesine getirilen pinokyo tiyatrosuydu yani anladınız ne demek istediğimi. 1 saatten biraz daha fazlaydı ve ben de biraz deneyimlerimi aktarmak istiyorum. ilk öncelikle konu güzeldi. iki tane hin adamın bir kasabaya gelip orada halkı sömürerek kendilerine bir sırça köşk yaptırması ana hatlarında geçiyor hikaye. kasaba halkına her yerde bir sırça köşkün bulunduğu ama kendi kasabalarında bunun olmadığı, diğer kasabaların hepsinde bir köşkün olduğu ve bu durumda burada kalamayacaklarına değinip halkı kandırırlar. halk da diğer kasabalardan geri kalmamak adına birikmişleri, emekleri ve kendilerini feda edip bu sırça köşkü yapmaya koyulur. aşırı ağır olmasa da genellikle anlaşıldığı üzere devlet eleştirisi bol bir oyundu ki benim en sevdiğim kısım buydu. oyuncular genel anlamda iyiydi, rollerine iyi hazırlandıkları aşikar ama o hin adamların başı olan adam muazzamdı ne yazık ki kendisini bulamıyorum yoksa kesinlikle adını burada geçirirdim. grafik tasarımları çok iyi değildi ama zaten düşük bütçeli bir yapım olduğu da belliydi ona rağmen iyi bir oyun çıkardılar kesinlikle.

uludağ sözlüğe nasıl düştünüz

ekşi sözlükte bir türlü yazar olamıyorsun baya baya bekletiyorlar yani bir de artı olarak bir tane daha böyle mecra varken neden kullanmayayım ki :D .

ilginç soyadları

tanga, cort vs böyle garip garip duymuştum

teyze kızı amca kızı dayı kızı hepsi caiz

8 milyar insanda gidip kuzenine de yar olmazsın ya.

tuzlu fıstık ve buz gibi bira ikilisi

biranını yanına tavuk kadar yakışır ama asla bir tavuk olamayacak.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

ellerimde çiçekler kapında sırılsıklam görürsen bir gün şaşırma.

pazar günü erken kalkmak için bir sebep

yurttaysanız çamaşır atmak için erkenden kalkmanız gerekir yoksa elinizde sele ile bir kuyrukta kaç saat beklersiniz ben bilmem artık.

israil malıysa almam diyen market müşterisi

bu israil boykotunu yapacaksalardı önceden yapmaları gerekirdi artık neredeyse türkiyede marketlerde olan ürünlerin hepsi israil malıdır (hepsi değil de çoğu işte) en basit örneğinden hacı şakir sabun bile israil malı.

evrenin tanrı yaratmaya programlı oluşu

-bir düzen oluşu ve bu düzenin kaç milyar yıldır işlemesi
-insan elinden çıkamayacak doğal güzellikler.
-insanın çıplak gözle göremeyeceği varlıklar
bunların hepsi aslında insanların bir tanrı arayışına sebep olmuştur. insan eli ile yapılamayacak şeyleri illaki ilahi ve yüce bir varlık yapmıştır. en başta insanı bu şekil karmaşık ve hala anlamlandırılamaz şekilde yapan illaki bir tanrı olmalıdır.

arapça allahın dilidir

Onlara göre ilahi güçte olan Allah'ın dili insan yapımı olan Arapça mı? Kendinizle çelişiyorsunuz

teravih namazı

bu namazı bir imam hızlı kıldırıyor diye dayak yemişti ama harbi baya uzun namaz yani 33 rekat. kalk in kalk in adamın başı döner şekeri düşer valla.

oruç tutan eşcinsel

Oruç tutan bir insanın eşcinsel olması bana garip geliyor.