bugün

sevdiği entry'ler

bir erkeğin bir kadını sevdiğini gösteren şeyler

feregat olayı gösteriyorsa seviyordur. tuttuğu takımın maçını izlemek yerine sizinle vakit geçirmeye devam etmek istiyorsa, arkadaşlarıyla ps oynarken oyunu yarıda bırakıp her ne kadar bazen arkadaşları tarafından o anda kılıbık yaftası yemeyi göze alıyorsa seviyordur.

kitap okumanın faydaları

görsel

"Kitap okumanın faydası nedir?'' diyenlere...

Bir defasında hocama dedim ki: “Bir kitap okudum ama zihnimde kitaptan hiçbir şey kalmadı.”

Bana bir meyve uzattı ve dedi ki: “Bunu ağzında çiğneyip ye.”
Yedikten sonra sordu:
”Şimdi sen büyüdün mü?
” Hayır,” dedim.
Dedi ki: “Büyümedin ama o vücuduna dağıldı; et oldu, kemik oldu, sinir oldu, deri oldu, tırnak oldu, hücre oldu…”

Anladım ki, okuduğum kitap da öyle dağılıyor:

Bir kısmı kelime dağarcığını zenginleştiriyor. Bir kısmı bilgi ve irfanını artırıyor, bir kısmı ahlakını güzelleştiriyor, bir kısmı yazı ve konuşmada üslubuna incelik katıyor, bir kısmı hayata farklı bakmanı sağlıyor, bir kısmı içindeki sevgi-merhameti arttırıyor, bir kısmı özgüvenini arttırıyor, düşünmeni, sorgulamanı tetikliyor, olaylar karşısında nasıl davranman gerektiğini öğretiyor… her ne kadar sen bunların farkında olmasan da.

Kitap okumak bir şeye yaramaz, çünkü kitap okumak çok şeye yarar! O kadar çok şeye yarar ki neye yaradığını söylemek imkansızdır.

“iyi dostlar, iyi kitaplar, bir de huzurlu bir vicdan: işte ideal hayat.”

-Alıntı-

because the night

bruce springsteen ve patti smith eseridir. the boss konserlerinde gitarının tellerini döve döve çalar.

tolstoy okuyun diyen bakan

- ne dedi bakan?
- tost yiyin gibi bir şey dedi.
- tost mu iyi geliyormuş?
- herhalde...

günün karikatürü

(img:#1997871)

geceye 90 lardan bir şarkı bırak

alphaville - sounds like a melody

https://www.youtube.com/watch?v=FzASva0C3zE

sonbahar

bu sene erken gelmesi sevindirmiştir. adı sonbahar ama, bilmiyorum bana mı öyle geliyor sanki yılbaşından daha bir yılbaşı gibi. yani senenin devriyesi gelirken her şeyin bitişi ve bir o kadar da her şeyin tekrardan başlangıcı gibi. yine de bu mevsimin ayı eylüldür. eylülün de her zaman ayrı bir karizması vardır.

eylül

yaklaşıyor, yaklaşmakta olan güzel ay. hem bir şeylerin başlangıcı hem de bir şeylerin bitişi gibi. isminde ki karizması ayrı, zarifliği ayrı.

kadınların hoşlandığı incelikler

bir mekana girerken kapıyı tutup öncelik tanımak, iltifat etmek. her ne kadar sadece hoşlandığı kişiler tarafından iltifat görürlerse mutlu olurlar denilse de, abartısız ve alakasız olmadıkça her iltifat kadınların hoşuna gider aslında. hani bir gıda alırsınız, " kendime alıyordum size de aldım" dersiniz ya, o da bir inceliktir. buluşmadan, görüşmeden sonra uğurlarken, göz hizasından kaybolana kadar beklemek inceliktir. aslında şöyle bir şey var eğri oturup doğru konuşalım. kadın, hoşlandıklarından incelik görünce mutlu oluyor. erkekte gerçekten her şeyiyle sevince, gerçekten sevince incelik yapıyor, önemseyince incelik yapabiliyor. ee biraz da hamurunda olmak işi olmalı. o da olunca gayet zarif bir iletişiminiz, ilişiğiniz, cartınız curtunuz oluyor işte.

hayal kırıklığı

aslında hayal kırıklığı " olacağını" sanmaktır. seni, benimsin sanmaktır. o " seni" hayatta ki birçok şey de olabilir. hayale aldanmaktır. her şeyi, elinizden gelebilecek en iyi şeyi yaptıktan sonra ki gerçekleşmeyen şey de hayal kırıklığıdır. ama bunun sancısı o kadar kısa sürer ki, belki de hayırlısı böyleymiş deyip, bu sebepten mutlu bile olabilirsiniz.

sözlük yazarlarının istekleri

isteğim yaratandandır. allahım ne olursun bana normalde vermek istediğin nimetleri, hayallerimi sırf benim yanlışlarımdan dolayı vermediğin için senden son bir kez daha fırsat istiyorum diye. vitesi boşa alınmış, el freni çekilmiş yokuş aşağı giden araba gibi hissetmek istemiyorum artık. ben bile kendimin sürekli yeniden başlamasından, isteklerimden, kararsızlıklarımdan sıkıldım. ama ne olur allahım beni bırakma diye de dua ediyorum vallahi. madem halen nefes alabiliyorum çok şükür, bir şeyleri değiştirebilirim, en azından deneyebilirim diyorum kendi kendime.

eski karım istanbul un yarısı ile yattı demek

Tüm erdemlerini top yapıp klozete atarak, sifonu çekmiş eril beyanıdır.

Her ne olursa olsun, bir zamanlar eşin olmuş, soyadını taşımış, iyi kötü birçok duyguyu birlikte yaşamış olduğun insanı madara etmek, buna yeltenmek şeref yoksunluğunun nirvanasıdır.

Lanet olsun zehir damlayan dillerinize, kusmuk kıvamı beyinlerinize!

alpay

Yaşı olmayan, eskimeyen romantik adam.
Dinlemelere doyulmayan cinsten.

" Eylülde gel " şarkısını dinleyince, bir hüzün, bir romantizm, bir şarap içme isteği, renkli kokulu mumlar yakıp düşünme isteği falan filan...
Seviyorum seni adam!

sözlük kızlarının fotoğrafları

Allahımmm bütün bunlar kabus olsun yareppiiiii diye dua ettiren fotodur.

Evlâdım senin anan baban yok mu?!
Ekmek arası bali mi yedin çocuuum?!
Beynini klozete mi düşürdün a yavrum?!
Edep annemmm edep!!!

evlilik teklifi

Şapkadan tavşan çıkarmaya gerek olmayan, abartıyla yapıldığında irite edici duran, samimi ve sempatik bir duruşla unutulmaz olabilecek hayatın en önemli tekliflerinden biridir.

Düşünüp taşınmadan, mabadım yer mi yemez mi diye düşünmeden ne evlilik teklif edin ne de kabul edin.
Milletin başını yakmayın bre!

evlenmek isteyen erkeğin asıl amacı

hayatın çoğu alanında anlaşabildiği, sevdiği, saydığı, sarıldığı kadın ile aile yuvasını kurup, akşam eve geldiğinde kendisine paytak paytak koşacak bir yavrusunun olmasını istemesidir asıl amacı olarak diye düşündüm.