bugün

entry'ler (8)

ne kadar ılıksınız testi

Sonuca göre ben bir eskimoyum. 7'de 0 olmak. Donmak yada donmamak, işte tüm mesele bu.

crysis 3

Laurnes Barnes yani Prophet'ın "Neyi feda etmeye hazırsın?" sözü ile aklıma kazınmış olan Crysis oyunu.

on parmak klavye kullanmak

Bir süre sonra bilek eklemlerinde bir kemik çıkar. (bkz: Bir arkadaşımın başına geldi)

cep telefonunu tuvalete düşürmek

Tuvalete telefonla gitmemek çözümdür. Net.

cryengine

5.6.6 sürümü şuanlık son sürümüdür. Ve son derece gelişmiş bir motordur. Hatta ve hatta RTX kartı olmadan Ray Tracing teknolojisini RTX kartlardan kat ve kat ucuz ekran kartlarında bile yapabilmektedir. Hatta benim dandirik R7 240'ımda bile az çok kasarak yapabilmektedir. Ayrıca 5.6 sürüm teknoloji demosunun sonunda Crysis 1 ve Crysis Warhead'in geçtiği ve Crysis 3'ün bittiği Lingshan adası bulunmaktadır. Yenisi mi geliyo acep?

crysis 4

iddialara ve sızıntılara hatta şirketin video paylaşımlarına göre kapalı kapılar ardından crysis 4 veya yeni bir crysis oyunu geliştirilmektedir.

türklerin samsung sevdası

Sanırım teknoloji ile çok iç içe olmayan kişilerin, Samsung'un ismini çok duyup, kaliteli olduğunu düşünmesinden kaynaklanıyor.

sarıkamış ta 90 bin asker ölmedi

Zamanında bu konu üzerinde detaylı bir araştırma yapmıştım. Araştırmamı bulursam editler, eklerim. Konuya dönecek olursak, araştırma sonucunda Rus generalin açıklamasına göre 23 bin, Türk kaynaklarına göre yaklaşık 18 bin şehit vermişiz. Ve bu donma kazası Enver Paşa'nın değil, Hafız Hakkı paşa'nın zafer hırsı ve Sarıkamış'a ilk girme isteğinin hatasıdır. 10. kolordu amacından saparak yolu 75 km uzattı ve ordu donarak şehit oldu. Enver Paşa'nın emrine uyulmadı analayacağınız. Zaten cephe 75 bin kişilik. 90 bin şehit donarak veremeyiz mantıken.(Benim araştırma sonuçlarım bunlar, ama tarihçi değilim. Bir tarihçinin açıklaması daha doğru olur.)