bugün

entry'ler (79)

erkeklerin kadınlarda nefret ettikleri şeyler

kesinlikle bacak kılları. bir kaç kişinin eşofmanın altından fırlayan kıllı bacaklarını gördüm. seks hayatım neredeyse sonlanıyordu. 2 ay sahalardan uzak kaldım.

bir de şu oje olayı. arkadaş felaket itici geliyor bünyeme. bırakın tırnaklarınız doğal renginde dursun. bir kız neden tırnaklarını boyar ? mantık dersi öğretmeni varsa aramızda acilen hocam yardımcı olun bana. mantığın bitti yerdeyim. kız dünyanın en güzel kızı olsun oje sürdüyse yanına bile yanaşmam. delikanlı adama ters durumu galiba. o şekilde analiz ettim ruhsal halimi.

üniversite birinci sınıfta iş bulan insan

devam zorunluluğu bulunmayan hukuk fakültesinde okuyup aynı zamanda avukatın yanında çalışan insandır. okula gittiği zaman cebindeki maaşıyla ortamlara akar. kral gibi karşılanır. ailesinin yanındaysa birde fazla masrafı olmaz. para biriktirip araba alır okula arabayla gider.

olmadı lise mezunu olarak kpss sınavına girer. adliyede devlet memuru olur ve aynı zamanda hukuk fakültesini bitirmeye çalışır.

lahmacunu eliyle yiyen insan

benim gözümde dünyanın en samimi, en doğal, birilerinin gözünde (+) puanlar kazanmak için yapmacık olmayan insandır.

hukuk öğrencisi olmak

final sınavları yaklaştığı zaman geceleri sabaha kadar ders çalışmaya mahkum olmaktır.

gece 03 00 da demlenen çay

zevkine düşkün insanın yapacağı aktivite. yaz aylarında gece 1 de demleyip, sabaha kadar 7 kişilik haritada age of empires 2 oynadığım günler geldi aklıma.

rise of nations

hakkını vermek gerekirse mükemmel strateji oyunu. orta çağın mimarisine hayran kalmamak imkansız bu oyunda. ayrıca thrones and patriots ek paketi yüklenip soğuk savaş senaryosu kesinlikle oynanmalı.

zincir atması

çok yüzeysel olacak ama atan zinciri tamamen takmaya çalışmak yerine, dişin birini geçirip arka tekeri kaldırıp pedala basmak daha pratik bir çözüm olacaktır.

fc barcelona

paslaşma ve ara pası konusunda artık uzmanlık verilebilecek futbol takımı. verilen ara pas o kadar ölümcül ki gol olmadan bitmiyor. bu oturmuş sistem daha barcelonaya çok kupa kazandırır.

sıradaki rakibi süper kupa için porto takımı. onların sonuda pek hayırlı gözükmüyor gibi.

geniş aile

koyu bilalin, cevahirin, mürselin, ulvinin, kütüğün, zekainin ve dünya güzeli zeynebin bende hala kredisi olduğu için devamlı takip ettiğim dizi. koyu bilal yok mu, o konuşmalar, o kendi üslubunca ifade etmeler gülmekten yarılıyorum helal olsun senin oyunculuğuna.

hiç bitmesin dediğim dizi o kadar çok seviyorum ki bu diziyi cuma günlerini iple çekiyorum. hayatın stresi, yükü bir nebze olsun gidiyor omuzlarımdan. haftada bir gün içtenlikle gülüyorum bu dizi sayesinde. şimdiden efsane olmaya aday uzun yıllar unutulmayacak bir dizi.

bende böyle ailemin yanında, akrabalarımın yanında cevahir gibiyim. belki de bu yüzden çabuk benimsedim cevahir karakterini.

diğer oyuncularında başarısı unutulmamalı diyorum ve konuyu kapatıyorum.

okullarda yakin tarihin ogretilmemesi

tarih dersi konularının müfredata 50 yıl arayla girdiğini bilmeyen öğrencinin söylemi. yani şu anda 1960'lı yılların tarihi öğretiliyor. soğuk savaş, kore savaşı, vietnam savaşı şu anda tarih kitaplarına girmiş durumda.. bizim zamanımızda 2. dünya savaşından sonra kitap bitiyordu. bizde yakın tarihi vikipedi'den öğreniyorduk kendi çabalarımızla. ırak savaşı gürcistan savaşının tarih dersine girmesi için en az 50 yıl geçmesi gerekiyor.

milliyetçilik

dünya üzerinde farklı milletler ve farklı devletler olduğu sürece devam edecek olan akım. bir insanın mensup olduğu milletle gurur duymasından, atalarını sevmesinden, daha doğal ne olabilir. bir millete mensup bir insanın başka millete mensup birine sen o milletle gurur duyamazsın demesi zaten olsa olsa saçmalıktır.o kişi başkası ne derse desin bildiğini okuyacaktır ve sabit fikirleri değişmeyecektir.

çoğu insan bunu zenci beyaz ayrımıyla karıştırır. milliyetçiliğin deri renginden nem alan bir akım olmadığını idrak edince, zaten insanın ufku açılır bunun kötü bir şey olmadığı ortaya çıkar. milliyetçilik bir başka milletten üstün olma yarışı değil mensup olduğun milleti sevmek, ona sahip çıkmak, onun devamını, bekasını korumaya çalışmaktır ve o milleti saygın dünya milletleri arasına sokmaya çalışmaktır.

Türklerin bu dünyada yaptığı en iyi iş saygın dünya milletleri arasına girebilmiş olmasıdır.

her millet bir nebzede olsa milliyetçidir. bugün ruslarda, çinlilerde, almanlarda, amerikalılarda, ispanyollarda, italyanlarda, finlilerde, çağdaş bütün toplumlarda milliyetçi insanlardır.

peki milliyetçiliği kötü bir şeymiş gibi algılatan güzel kardeşim sen hangi millettensin?

komünistler ve ya kapitalistler bu kavrama niye bu kadar çok takmış anlamış değilim. senin derdin para denilen o kağıt ve metal parçası. milliyetçilik ise bir duygu, bir his, bir bilinç yani para gibi maddiyata dayalı olmayan büyük bir manevi değer.

sevilen matematik konuları

(bkz: yaş problemleri)
(bkz: kümeler)
(bkz: rasyonel sayılar)
(bkz: permütasyon)
(bkz: Dört işlem)

dört işleminde sevdiğim konusu toplama işlemidir. çünkü bölme, çarpma ve çıkarma işlemi bu işlemden faydalanılarak ortaya çıkarılmıştır. örnek olarak:

2x2=4
2+2=4

4-2=2
2+2=4

4:2=2
2+2=4

mhp nin seçmen profili

kanında Türklük kanı taşıyan her anadolu evladı. , nahcivanlısı, Türkmeni, azerisi, kazakı, özbeki, tatarı, moğolu, doğu türkistanlısı, uyguru, hakasyalısı.

gemi savunma topu

genelde savaş gemilerinin önünde bulunan oldukça güçlü bir silahtır. bir başka gemiyi çok rahat denizin dibine gönderebilir.

küçükken çizilen resimlerdeki hatalar

resimleri genelde 2 boyutlu çizmek. ev, evin üstünde çocuk, çocuğun üstünde ağaç, ağacın üstünde dağ, dağın üstünde güneş.

pazar gününden nefret etme nedenleri

ösym'nin çoğu resmi sınavı pazar günü yapması olabilir.

uzay

büyük bir siyah balon olarak nitelenebilir. dünya ve güneş ise bu balonun içinde, ortasında bulunan küçük oyuncak toplar gibidir. yıldızlar ise uzayın içine serpiştirilmiş ışık yayan hidrojen gazlarıdır. hidrojen atomlarını yakarak ışık üretirler ve yakıtı bitince ölürler. kara delik ismi verilen cisim ise etrafındaki cisimleri içine çekerek tonlarca ağırlığa ulaşan boşlukta duramayan ve uzayı büken, güneşten kat kat büyük yıldızlardır. günün birinde çok ağırlaşır ve boşlukta duramaz siyah balonun yani uzayın tavanına yaslanır. orada bir spiral benzeri tünel oluşturur. ve ışığı bile içine çeker. uzayında görüldüğü gibi bir sınırı vardır.

işte sorulması gereken soru. siyah balonun yani uzayın dışında ne var. içindekiler belli. dünya, güneş, ay, diğer gezegenler, kara delikler, galaksiler, astroitler,

dışında ya tanrı var ya da bilmediğimiz başka bir uzay daha var.

buzul çağının gelmesi

yaz mevsiminin geç gelmesi ve çabuk bitmesi, ağaçların geç çiçek açması, kış uykusuna yatan hayvanların uyanmaması soğukların bir türlü bitmemesi ve bilim adamlarının açıklamaları sonucu doğruluğu kabul görmüş gerçek. haziran ayına, yaz mevsiminin sıcak geçen günlerine sayılı günler kaldı hala yağmur, kar yağışları devam ediyor dünya üzerinde. bir çok yerde dağların tepelerindeki karların çoktan erimesi gerekirken hala erimedi.

avrupanın batısını ısıtan gulf stream sıcak su akıntısı, kuzey kutbunda küresel ısınma sonucu kopan buz tabakalarından dolayı engelleniyor ve avrupanın batısını, kuzey yarım küreyi ısıtamıyor. bu şekilde küresel ısınma devam ederse, buz tabakaları kopup atlas okyanusuna inmeye devam ederse, gulf stream akıntısı yok olursa dünyanın kuzeyi yıllarca buzul çağına yakalanacaktır. bunu bir çok bilim adamı açıklamıştır.

gulf streamın yavaş yavaş etkisini kaybettiği ve dünyanın kuzeyinin yavaş yavaş buzul çağına gittiği açık ve nettir.

dünyanın güney yarım küresi de küresel ısınmanın artması sonucu daha da ısınacak. güneş ışınlarının 90 derece geldiği ekvator ve güney iyice kavrulacaktır. insanlar içecek su bulmakta zorluk çekecektir. tarım faaliyetleri duracak insanlar açlık tehlikesi geçirecektir.

yani kuzey yarım küre uzun yıllar erimeyen karlarla mücadele ederken, güney yarım küre ateşten kavrulacaktır.

survivor daki inanılmaz mantık hatası

bir başka mantık hatası da onca geçen zamana rağmen kızların bacaklarında zerre kadar kıl olmaması.

28 mayıs 2011 fc barcelona manchester united maçı

Sözlükte Manchester United biraz küçümsenmiş gibi. adamlar premier ligde chelsea, liverpool, arsenal, manchester city, tottenham gibi takımlarla teke tek mücadele edip şampiyon olmuş. ardından avrupanın diğer güçlü takımlarını da tek tek yenip finale kadar gelmiş bundan sonra yenilir gibi bir mantık ortaya çıkmış. benim bildiğim manchester sonuna kadar savaşır. hızlı oynuyla rakibi yorar 1-2 gol bulur kendi alanına çekilir maç bitene kadar.

barcelona da öyle yabana atılacak bir takım değil. zira la ligada real madrid, valencia, atletico madrid, villareal, sevilla gibi takımları teke tek yenerek şampiyon olmuş bir takım. aynı manchester united gibi avrupanın diğer güçlü ekiplerini yenerek finale çıkmış bir takım. barcelonada mükemmel paslaşmalarla, ara paslarla golcü oyuncularıyla 1-2 gol bulacak ve kendi yarı sahasına kapanacaktır maç bitene kadar.

şüphesiz bu maç sadece 2 takımın maçı değil evrenin en iyi ligleri olan premier lig ve la liganın mücadelesi olacak. bu akşam bizleri çok keyifli bir maç bekliyor.

bu maçı kazanan ekip porto ile süper kupa maçı yapacak. onun heyecanınıda o zaman geldimi anlatırım.