bugün

entry'ler (60)

akp ye oy verenlerin şu an düşündükleri

herkeşlerin Chp mhp olmasını istediği ama avuçlarını yaladığı gelişme. size ne ki hoca gider binali gelir o da gider başkası gelir. aslolan reistir. doğrudur bir bildiği vardır. siz bilmesenizde olur.

mezhepçilik fitnedir ne sünniyim ne şii müslümanım

büyük güçlerin müslüman mezheplerini birbirine düşürmeye çalışmasını gören Cumhurbaşkanının satır arası sözlerinden olmuş. iranın şii yayılmacılığı yapmaya çalıştığı muhakkak. iranada bir göndermedir bu sözler aslında. bölgede şii ve sünniler bir arada gayet rahat yaşamaktaydı en azından birbirine sataşmazdı. bu işlerin başlangıcı amerikanın bölgeye geldikten sonra özelliklede bölgeden çıkma safhasında sunni camilerde sonra şii ibadethanelerde bombaları patlattırması ile oluşmuştur. daha sonrası cahillik ve kar topu gibi büyüyen durumlar. bölgeyi terkederken yangın yerine çeviriyorlar. biz birbirimizi yerken onlar başka işlerin başka çıkarların peşine düşecekler.

e okul

e-okul sayesinde derslerden şukulama, kırık notu anne babadan saklama artık tarih olmuş durumda. resmen bbg evi gibi oldu öğrencinin hali. insan velisinden okulla ilgili bişey sakyamazmı ya. şite ayrıntısıda burada :
http://www.e-nabiz.com/e-okul-veli-bilgilendirme/

tramer

sigorta bilgi sistemi olan bu uygulama sigortalı tüm araçların 2004 yılı sonrası kayıtlarını içermektedir. kilometre bilgisinden muayene tarihine kadar araçla ilgili bir çok ayrıntılı bilgiyi kullanıma sunar. ikinci el araç alacaklar için ekmek su niteliğindedir 5664'e kısa mesaj olarak aracın plakası yazılarak veya şasi numarası yazılarak aracın geçmişi şukulanır. ayrıntılı bilgilerde buradadır :
http://www.e-nabiz.com/plakadan-tramer-sorgulama/

mhrs

merkezi hekim randevu sistemi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hastane randevusu almak için sağlık bakanlığı tarafından kullanımına sunulmuş uygulama, ayrıntılı bilgisi de burada var : http://www.e-nabiz.com/mhrs-nedir/

trafik cezası sorgulama

trafik cezasını arkadan önden yandan haberi olmadan yiyenlerin merak ettikleri soru ve cevabını bulacakları site
http://www.e-nabiz.com/trafik-ceza-sorgulama/

sağlık bakanlığı

e-nabız sistemini hayata geçiren kurum. ileride çoook işimize yarayacağı aşikar. http://www.e-nabiz.com bakmakta yarar var

yazarların akşam yemeği menüleri

tarhana çorba, balık süsü verilmiş patlıcan oturtma: insan içine patates havuç katar; annemi veto edecem bu böyle gitmez.

çocukken okunmuş unutulmaz kitaplar

bir küçük osmancık varmış.. ağlamıştım ya..

belki sevişirim jartiyeri

n.ş.a. (normal şartlar altında) giymeye üşenen bir milletin, olabililme ihtimali nedeniyle üşenip asla giymediği şeydir. kilotlar bilem bizde düm düz.. fantezi bize göre değil..

patlak erkekle evlenen kız

neresi patlak ben anlamadım halen *

milli piyango sana çıksa yapacağın 3 şey

ev, araba, dominos pizza

recep tayyip erdoğan

tarihe bakmayanların anlayamayacağı lider...

tıp vs hukuk

tabiki tıp! avukatlık çoğu kez yalandırma üzerine kurulmuş bir meslek. suçlunun suçlu olduğunu bile bile suçsuzdur diye savunmak kadar berbat bir meslek olamaz, olabilemez. söz meclisten dışarı tabi; adam gibi adam avukatları tenzih ediyorum. tıpta ise memnuniyetsizlik çok az. forvet oyuncusu gibi gol atarsa kahraman atmazsanda sıkıntı olmaz. hastayı kurtarırsan kahraman olursun kutarmazsan sıkıntı yok; zaten ölecekti.. kazancıda sağlam.. itibar gören bir meslek.. daha nooolsun..

batman v superman dawn of justice

yorumlar sonrası gitmeyeceğim film.

türbanlı çocukları milli maç seremonisine çıkarmak

iki kuşak öteye baksan başı (saçı) kapalı ana bacı kardaş hala teyze, şimdi baksan sanki uruguaylı san marinolu mikanoslu... o senin dininin (tabi ate veya hindu veya başka birşey değilsen) bir gereği, e sen de müslümansın neyin tribindesin arkadaş.. ben müslümanım ama bizi böyle tanımasınlar, gerici falan bilmesinler dünyaya rezil oluyoruz tiribindemisin.. haani üniversite kazanmış ergen köylünün bir zaman sonra ailesinden utanması gibi bir şey dimi.. sen varya sen, sen işte karaktersizin önde gidesin, sen yüzü doğuya götü batıya çevirmiş birisin, bi halt olmaz senden sen masadakilerin cep telefonu markası ayfonsa samsungunu cebinden çıkaramayansın, eziksin, çürüksün, çürümüşsün... sefiller..

öldükten sonra nasıl anılmak istersiniz

kötü anılayım ki günah hanemden eksilsin... *

bir mekanın kazıkçı olduğunu gösteren detaylar

masada özel aydınlatma..
garsonların 40'lı yaşların üzerinde olması
garsonların üzerlerinin çok temiz ve bakımlı olması
garsonun yumuşağa yakın olması, çok sertse de sıkıntı vardır
girişte vale olması
içeri girişte portmanto dolabının ve o dolabın bir çalışanının olması
zeminin granit tavan ve sütunların ahşaba yakın olması
mekanın konseptinin olması (90lar, bohem, klasik, avangart, milenyum, osmanlı v.s.)
çatal kaşık tabaklarda mekanın isminin yazılması
peçete yerine ipeğe yakın kumaşlı bezlerin kullanılması
menülerde fiyatın yazmaması (en kazıklardan)

ben bu yazıyı ona yazdım

Beklenen

Ne hasta bekler sabahı,
Ne taze ölüyü mezar.
Ne de şeytan, bir günahı,
Seni beklediğim kadar.

Geçti istemem gelmeni,
Yokluğunda buldum seni;
Bırak vehmimde gölgeni
Gelme, artık neye yarar?

derdim...

gözleri hafif şehla bir kadın olmak

kiralık aşk'taki asıl kız defne öyle değilmi yaa.. arkadaşlarıma hep diyorum ne alaka diyorlar.. o kızın sol gözü sola kayıyor.. * acaba benmi sehlayım..