bugün

sevdiği entry'ler

dünya kanser günü

Bugün 4 şubat Dünya Kanser Günü

Ülkemizde yaklaşık 5 milyon kadar ağır kanser hastası var. Erkeklerde sık görülen akciğer kanseri iken, Kadınlarda ise sık görülen meme kanseridir.
Önlenebilir ve tedavi edilebilir "kanser" için tarama testlerini önemseyelim. Kanser "ölüm" değildir.
Gün geçtikçe teknoloji ile gelişen tıp daha umut dolu. Umudunuzu kaybetmeyin, tüm kalbimle kanser hastalarına şifa diliyorum.
Kanser hastalığında erişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da erken tanı en önemli unsurlardan biridir. Çocuğunuzda beze, kansızlık, karın şişliği, herhangi bir dokuda anormal bir büyüme fark ettiğinizde hekime başvurmalısınız.
Son olarak;
Buradan Dilek özçelik'i rahmetle anıyorum.Unutulmadın...

#4ŞubatDünyaKanserGünü #erkenteşhishayatkurtarır

sevilen şarkının vurucu cümlesi

Çok yazdım ama bir daha yazacağım.

Open your heart
I'm comin home.

pink floyd - hey you

kötü bir insan olmak

Doğuştan mı gelen yoksa yaşanılan olumsuz durumlara karşı savunma mekanizması olarak mı geliştirilen, bilinmeyen bir olgudur.

stewie griffin

uyku öncesi

https://youtu.be/RLcLh6HKS44

en son satın aldığınız kitap

Bir saat oldu alalı. ilk bakışta vuruldum.

görsel

pink floyd

hakkında sayfalarca yazı dökebileceğim tek müzik grubu. insanlar pink floyd'un bendeki önemini sorduklarında onlara ''pink floyd benim üniversitede edindiğim ilk arkadaşım'' diyorum. üniversiteye başlarken ilk 2-3 hafta biraz yalnızlara oynuyordum ve o dönemde bana şarkılarında özgürlük, aşk, umut, sevgi, dostluk, yalnızlık, doğa gibi bir çok temanın önemini ve güzelliğini şarkılarında melodiler eşliğinde gösterdiler.

sanırım bir ergen gibi koluma grubun ismini dövme yaptırmam da bunun bir göstergesi.

san tropez'i dinlerken neşelenir, hey you' u dinlerken tüyleriniz diken diken olur.
comfortably numb'ı dinlerken işte sanat budur dersiniz.
another brick in the wall'ı dinlerken okula küfür edesiniz gelir ve sınıfta hocaları benim gibi deli edersiniz.
high hopes'ta bir umut, time de bir ışık ararsınız.

şarkılarını tek tek anlatmak bile saatler sürebilir ama her şarkısında size mutlaka bir kazanç katar.

her ne kadar david gilmour sözlerden çok melodiye önem veriyoruz dese de her cümlenin altında derin anlamlar yatar.

sanırım müzikal anlamda ilk defa bencil olamayacağım ve herkese dinleyin, dinlettirin diyorum.

çok yaşa pink floyd, çok yaşa rock'n roll.