bugün

sezen aksu dinlememeye and içmiş kemalist

Değişik tipler var. Sırf tayyip yapıyor diye "hayır" diyen, sırf tayyip yapıyor diye "evet" diyen. darbeciler cezalandırılsın diye evet diyen, anayasa değişikliği maddelerine bakıp da hayır diyen. işçilerin hakları, memur hakları, pozitif ayrımcılık, yeniden yapılanma vb gibi maddeleri konuyla alakasız gören, darbenin siyasi şeklini yapmaya çalışan bir fikre "hayır" diyen, milleti resmen her yönüyle kandıran bir pakete "hayır" diyen, diyen oğlu diyen. Şimdi durum şu biraz, "hayır" diyene "kemalist" deniyor. SEzen aksu dinlemeyene de kemalist deniyor. Yani aslında şu da deniyor; "sezen aksu dinlememeye and içmiş atatürkçü", çünkü kemalist diyerek "aslında atatürkçü demiyorum, kemalist diye başka bi şey diyorum" gibi bir kaçış yolu aranmıyordur. Lafı uzattık, özüne dönelim; "sezen aksu dinlememeye and içmiş atatürkçü". Siz kimsiniz ki Atatürk ismini, Atatürkçü kavramını sırf lay lay yapmak için böyle bir yaftaya alet ediyorsunuz. Kemalist'in sözdesi, böylesi falan mı var? Yobazların üstüne oynadıkları bir tabir "kemalist". Eğer "atatürkçü" kavramını "kemalist" ile bir tutuyorsanız kastettiğiniz şey nedir? Vatanının birliğini, cumhuriyetini seven insanlara mı kemalist diyerek taşak geçiyorsunuz kendinizce? Sezen aksu dinlememeye and içmiş kemalist, peh peh peh. Şurada herhangi birinin bunu kasteden insana yobaz demesinden hiçbir farkı yok, çünkü kemalist kelimesini yobaz'ın karşıtlığı olarak kullanıyorsunuz. Kendini kemalist olarak kabul edecek insanlar varsa bunu vatan millet bütünlüğünde düşünen, atatürkçü insanlardır. Sizin kullandığınız şekliyle yobaz'dan hiçbir farkı yok. Bu mu yani bunun kuralı? Başbakan da dahil artık nerdeyse "ben atatürk'ü sevmiyorum, değiştiricam ben bu rejimi" diyecek raddeye geldiniz belli ki. Rahatlığa bak, bilmemne yapan kemalist. Seçebiliyorsan adam gibi bir tabir seç. Zira, ben kendime "kemalist" diyen birisi değil, içi adam gibi doldurulamıyor çünkü, fakat kendime kemalist diyeceksem düşünce sistemim yobaz'la aynı değil. Eğer ben "kemalist" isem, o zaman "kemalist" kelimesini makara yapmak için kullanan herkes de yobaz. Kabul müdür? Değildir muhtemelen.

Not: Bundan sonra da Sezen aksu da dinlerim çoğu atatürkçü gibi. Ya da herhangi bir şeyci gibi. Senin kastettiğine gelirsek, mantık olarak sen de Abdurrahman Dilipak'ın kitaplarını okumaya devam edeceksin, çünkü senin bana "kemalist" yaftanla benim sana "yobaz" yaftam aynı çizgide. Haliyle Sezen Aksu'yu hangi noktaya koyuyorsam, Abdurrahman Dilipak da aynı minvalde.