bugün

sabancı üniversitesi

sabancı denen tüccarın açtığı ve yine aynı mantıkla yetiştirmek için içine adam aldığı okul. yok şöyle özgürmüş yok böyle iyi hocaları ve eğitimi varmış... peh!!! hep laf bunlar. adam doğrudan kendi kurumlarına eleman yetişitirmek için üniversite açmış, yalan mı? ve bunu bilen bazı üst tabaka da çocuklarını sırf bu okula göderiyor ki sabancı'nın önlerine atacağı bir paraça kemikten acaba semiz çocuklarımıza da pay düşer mi diye! yalan mı hadi yalanlayın, sırf bu yüzden bir çok kişi bu ve benzeri tüccarlarını okullarına kayıt olmuyor mu? garip-gurabanın çocukları anadolu'nun bilmem neresinde bir sürü sorun ve yobazın arasında okumaya çalışsın, sabancı ağa'da en baba okulu açıp sanki nispet yaparcasına buralarda kendi gibi tüccar zekalı insanlar yetiştirip ülkeye salsın! dikmesinlar kardeşim atatürk büstü falan öyle yerlere, zira o büstünde bir haysiyeti, manevi bir anlamı var, emperyalist yalakası batı hayranlarının yetiştirildiği mekana dikilecek o büst çat diye çatlar ulan.

edit: sabancı üni. de okuyan her insan böyle olmayabilir, belki de sırf eğitimi için de orada okuyor olabilir bazıları ya da burs kazanıp iyi bir eğitim alama derdin de olan zeki halk çocukları da vardır mutlaka, bu tip arkadaşları tenzi ederim zaten,üstlerine alınacak birşey yoktur. benim derdim doymak bilmez, protein manyağı olmuş sabacı ahalisine yamanmaya çalışanlardır.