bugün

taraf

önceden bu gazeteyi taparcasına takip ediyordum. ta ki muhsin yazıcıoğlu-ntv haberine kadar... böylesine "düşüncesizce haber yapan, sorumsuz bir gazete olamaz" diyerek takip etmemeye başladım. ülke gündemini oluşturan haberler yapıyorlar. sansasyonel haber dediğinizde artık akıllara taraf gazetesi geliyor. bir bakıma iyi bir şey bu. sansasyonel olması değil. devletin halkına yaptığı oyunları ifşa etmesi açısından iyi bir şey. ayrımcı olmayın diyorlar. ahmet altan'ın, ferhat kentel'in, rasim ozan'ın yazılarını hakikaten hayranlıkla okuyordum fakat...

kafasını iluminati, masonlar, amerika'nın yeni dünya düzeni ile bozan komplo teorisyeni bir arkadaşım var. geçenlerde de bana şunları söyledi. "olm manyak mısın sen? türkiye'de uğur mumcular, abdi ipekçiler öldürüldü. yaşatırlar mı sanıyorsun birilerinin 'ekmeği' ile haber yapanları? arkasında büyük bir güç olmayan hiçbir kimse böylesine haberler yapamaz, türkiye'de yaşatmazlar."

doğru mudur yanlış mıdır bilmiyorum ama taraf'a eskisi gibi iyi bir gözle bakamıyorum.