bugün

fikret kızılok

...Şarkılarımı kendim yazdım,düşündüm,besteledim,çaldım ve söyledim.Bu bütünlüğe inandım.13 altın plağım oldu.Zaman zaman,yana yana,not defterim yadigar gibi.Uzunçalar ve kaset-disklerim... ''Meşhurluğun'' bir hastalık olduğunu bilerek ortalıkta fazla görünmedim.Sadece işimi yaptım,şarkılarımı söyledim.Aşk mektuplarımı başkasına yazdırmadım. (bkz: Sol)dan doğdum,soldan uyandım,solda oturdum.insan olmanın haysiyetini solda buldum.Hep solcu oldum hep solcu kalacağım.Sebebi gayet basit.insanın soyutlarının ve somutlarının bir bütün olduğudur.Güzelliklerin kültürün ve sanatın satın alınamaya
cağıdır.Bir ''Akl-ı evveı''in yaratıp herşeyin ortasına koyduğuna inanmam.Mistik işlerle uğraşmam.Eni boyu yukarı aşağıyabütün kavramlarıma paradoksal bir ikilik koyarak ''sonsuza doğru'' buluşmak üzere diyalektiğe ve ölüme inanmışım.Kendimi ince ince doğrayan ve uykumdan sıçrayıp uyandıran bir hayatım oldu.Hep onu bekledim.gelse de onu bekledim.o kadın değildi.o para değildi.o ölümsüzlükte değildi.O nu bende merak ettim.Onun için yaşadım ona koştum ve onu buldum...ne mi o?Yaşadıkça bulunan O'na tanjant hayatım..Şarkılarım...

(bkz: fikret kızılok) (bkz: dünden bugüne) albümü