bugün

osman durmuş

kaba adam. deprem olur. ülkeler hatır için bile olsa ufak tefek yardımlar, ekipler göndermek ister. bize hava mı basıyorsunuz diye reddeder. amerika hastane gemileri göndermek ister, reddeder. akut için şov yapıyorlar diye soruşturma açar. yaralılar için başka ülkeler kan gönderir millet uyuşmazlığı var diyerek reddeder. *
bu entrye çok önce başlamıştım devamını gündemle bitireyim. şimdi bazıları çıkmış kan istemediğini organ kaçakçılığını engellemek istediğini savunmuş. yuh diyorum. insan biraz geçmişi bilmiyorsa sorar öğrenir. aramızda balık hafızalılar veya bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar var. organ kaçakçılığı yapacaklar diye korkuyorsan gemilerin girişlerine iki adam koyarsın giren hasta ve çıkan hastayı kontrol eder olur biter. bu hava kirli diye nefes almamayı tavsiye etmek gibi...

bir şey merak ediyorum. neden bu adamın sağlık bakanı olduğu hatırlanmaz. yıllar sonra hakkında ilk başlık ve entry tarafımdan girilmiş. tam gün yasası çıkmaması için çırpınan doktorlar neden bu adamı yanlarında istemezler? bu adamın sağlık bakanı olması ülkeye hakaretti ve herkes unutmak istedi...

edit: neyse araştırıp buldum. meğer osman durmus diye başlık varmış.