bugün

2010 türkiye iç savaşı

evet, olası bir savaş. Sonuçta olasılıklar dünyasında yaşıyoruz ve ben de diyorum, bir insanın beyni olmadan konuşabilme-yazabilme yetisi olasılıklar dahilinde, ahanda işte... here we go falan...

Demokratik kürt açılımının istismar edilme sebebi olarak AKP karşıtlığı gösterilmiş, yahu DTPliler dahi en tatlı su Kürt'ü yani tamamen asimile olmuş Türkleşmişleri dahi, saçmalık dedi. AKP'nin doğudan oy koparma telaşı, Avrupa'ya yaranma uğraşından başka bir boka yaramayacak, yoğurdun kaymağı kadar yüzeysel bir açılımdı. Kürtçe seçmeli ders olacakmış, yahu adamın tek bildiği dil Doğu'da, sen onu seçmeli ders yapmışsın neye yarar? Adam senden onu istemiyor, doğrudan eğitim dili Kürtçe istiyor... Bu açılımın ne kadar mesnetsiz olduğunun sadece küçük bir örneği...

Savaşın tarafları, TSK, Çağdaş-Laik Türkler, vs. Müslüman Türkler, PKK karşıtı Kürtler... Hey babam be... bu kadar ağızdan salya saça saça yazıldığını da ilk defa gördüm, ne yani bir Türk Müslüman olup Çağdaş olamaz mı? Müslümanlık çağdaşlık karşıtı bir şey mi? Ulan ne büyük günaha girdiğinin farkında mısın? Allah çarpar be inanıyorsan Allah'a... Her şeyden öte, Laiklik yanlısı bir Türk Müslüman olamaz mı? bunu da düşün. 500 kere dillendirildi, insanlar laik olmaz, toplumlar-devletler laik olur...

Bu arada bu kamplaşmada, PKK yanlıları nerede merak ediyorum...

Ordunun olaylar hakkında yorum yapmamasından dem vurulmuş, ee yaptığı zaman da "muhtıra mı verdiler ya?" diye göt atmalarına sebep oluyor. Adamlar ne yapsın? Ortada yargının verdiği kararlar var, bir yorum veya tanım getirilecek şeyler mi bunlar? Türklükle gurur duymak, islam'a aykırıymış, vallahi ben de müslümanım ama senle aynı dine mi mensubuz merak ediyorum, kusuruma bakma da dört halife devrinden sonra hatta onlardan da fazla şekilde islam'ı coğrafyalara yayan bir millet Türk milleti, bırak da Türkler gurur duysun, sıradan müslümanlar da gıpta etsin. Sıradan Müslümanlar neden bundan rahatsız olur biliyor musun? Çünkü sıradan müslümanlar dediğin kişilerde bir Arap özentiliği olur, Araplar da Türklerden daha çok kendileriyle gurur duyarlar, bundan emin ol...

AKP, 30 senelik terör ihalesini de kendi elleriyle üstüne aldı. Sayın Öcalan diye ben demedim, şehit analarına-babalarına ben hakaret etmedim kelle diye... Koskoca askeriye ve binlerce mensupları olan Mehmetçiklere, "Yan gelip yatmayın" demedim. Kendisi oğlunu moğlunu askere göndermediği için farkında değildir ama klasik göbekli-bıyıklı Türk erkeklerinin yüzde 95'inin spor alışkanlığı kazandığı kurumdur en yüzeysel kaba haliyle askerlik kurumu. Kim yan gelip yatıyor, Amerikalarda yaşıyor, kimin oğulları nerede herkes biliyor.

Dindarlık sende kindarlığa dönüşmüş be birader. Kendi haline bırakmak gerek seni, bu nasıl bir nefret, Allah-u Ekber deyip, uçağa atlayıp, gökdelenlere zıpla... Haydi koş.