bugün

her yemekten sonra yak bir cigara

"her yemekten sonra sunu bunu yapiniz" tarzinda bir onermedir. yemek guzeldir. yemek yemek te guzeldir, yapmak ta. yemenin iyisi kotusu de olmaz. doymak, guzel tadlar almak onemlidir. gunde uc ogun yemek gerekir. ben iki ogun yerim, sabah kahvalti edemem ama o benim sorunum. bazisi var gunde 5 ogun de yer diyet yapayim diye. diyet gereksizdir. sigara daha da gereksizdir. sigarayi sevmem, iceni ise severim. ortaokuldan baslayarak okul ve is hayatimindaki yakin arkadaslarimin heralde %80-90'i icerdi bu meredi. ben derdim "havamin icine ettin", onlar da "abi naapalim alismisiz" derlerdi. anlasirdik medenice. hic garez kufur etmemisimdir bu sebeple, etmem de, bana ne? yemegin besin degeri yuksek olani makbuldur. ama bu sigara yemegin besin degerini tartismaya yer vermeyecek sekilde ortadan kaldirir. aciklidir. ben yemedigim yemege uzulurum. cocukken de tabaktaki son kofte uzulurdum, arkamdan aglardi o.. dusundukce hala uzuluyorum. kofteler bitirilmelidir. yalniz kofte olmaz, sonu tuvalettir ve lagimdir ama onun besin degeri vucutta kalir. kaka sadece degersizi alir, ama ya sigara? yaa aci..ne aci..