bugün

mehmet ali erbil

kendi cehaletiyle bizide yakan adamdır...
küçücük küçücük çocuklar bu adamın sırf bazıları gülsün diye yaptığı salak salak hareketleri taklit ederler...
ama maalesef suç bizlerde...
onların önüne örnek olarak düzgün adamlar koymak yerine böyle adamları saatlerce televizyonda tutayoruz ve bunuda meşru bir şey sanıyoruz,böylelerine gülüyoruz onları sevmesek bile sever gibi yapıyoruz ve bu onlara cesaret verdikçe dahada fazlasını yapmaya başlıyorlar,hiç çekinmiyorlar...
Kimse kusura bakmasın ama neden bu denli cahil olabiliyoruz sorusunun cevabıdır bu adam,acı ama gerçek...
ayrıca ne kadar para kazandığıysa kendini bağlar,olan yine bizlere olur işte böyle...
Bizde bir yanlışlık olduğu adamın yaptığı saçmalıkları ve yer yer terbiyesizlikleri kınamak yerine aldığı parayı,evlendiği kadınlar gibi abes konuları konuları konuşmamızla sabittir...
ne mehmet ali erbil,ne banu alkan ne seyfi dursunoğlu ne de bir başkası,hiç birinin bize yararı yok üstelik zararı var,fakat bunları anlayıp bir şeyler yapmaya çalışma yetisi olanda yok...

ne yalan söyleyeyim,bazen memleketim için çok üzülüyorum.Acaba seviyeli insanlar izlemek,gençliğimizi böyle insanlarla yetiştirmek ve böylece belli bir kültür seviyesine eriştirmek bizimde hakkımız değilmidir?

Bence birileri bunlarıda düşünmeli,bu sorularında cevabını aramalı...
Zira sanki bana bu sorular mehmet ali erbilin ''dibine vurduğu'' paradan daha önemli gibi görünüyor.