bugün

dans

şöyle bir mevzu var, müsadenizle anlatayım;
fransa' nın yüksek devlet adamlarından birine, '' dans hakkında ne düşünüyorsunuz ? '' diye soruyorlar ve o yüksek devlet adamı;
'' neden ayakta ? '' diye cevap veriyor...
ikili dans, veyahut grup halinde dans, dışarıdan masum gibi gözükse de, yirmi yaş ve üstü insanlar için bir nevi kur vazifesi görür... bedenlerini kıvırarak ve şekilden şekile girip, eğilip bükülerek, onlarca insanın önünde adeta kendinden geçmişçesine şehvet yüklü saçma sapan hareketler yapan ademoğullarının masum olduğunu bana kimse söyleyemez...
dans, masum değildir ve gizli bir yakınlaşma aracıdır...
istemeden de olsa, karşı cinsle bedeniniz sürekli temas halindedir ( ki istemeden de olduğu yalan, bilakis isteyerek yapılır ) vücudun erojen bölgelerine dokunmak hiç de zor değildir... dans adı altında, ayakta yapılan bir zina... hatta ve hatta, nedense günümüzde modernlik olarak da algılanabiliyor. iki kişinin yaptığı tango estetik ve güzel olabilir, fakat çıldırmışçasına pistin ortasında yılan gibi kıvrılarak yapılan danslar hem göze iğrenç gelmekte, hem de bedenleri bir meta haline getirmektedir...
'' kadınları et olarak mı görüyorsunuz ? ''
'' siz, kendinizi et olarak gösteriyorsunuz ! ''

gelin canlar kıvrılalım, eğilip bükülelim... kimliğimi de açıklamayacağım, gecenin sonunda birinizi yatağıma atmış olursam gerçek düşüncelerimi açıklayacağım...ya da şöyle diyebiliriz;
'' dans, zinaya götürür ''... ama nasıl götürür ? yılanvari hareketlerle ! yahu, orada adamın maslahatını avuçlasan daha dürüst olursun yahu ! bunca kıvrılmanın alemi ne ? vereceksen ver ! ne diye bedenini bu kadar sergiliyorsun... bak dinciler zaten aç ! bir siz aç değilsiniz, yediğiniz yarrakların hesabını tutabilmeniz için muhasebeci şart ! kadir sus haddini aşıyorsun ! ben mi haddimi aşıyorum ? insanoğlu her türlü puştluğu yapadursun, işine gelmeyince de suçu şeytana atsın ! şeytan dahi bunların yanında mazlum kalır...

ne diyordu nihat doğan denilen güdümlü kro ?

'' menfi siyasetin zulmetli gözlükleriyle nazar eyleyen, maalesef hakikati yalan, yalanı hakikat, meleği şeytan, şeytanı melek görür ''
not al okancığım...