bugün

kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercihi

(bunlar benim gözlemlerimdir. Kimseyi bağlamaz. Sadece çevremde gördüğüm kadarıyla yorumlamak isterim. Genelleme yapıyosun tarzı ıvır zıvırla gelecek olan vatandaşlar, üstüne alındıklarından olabilir. Hor görmemek lazımdır.)

sözedilen hatunlar; belli bir yaşa ve olgunluğa gelene kadar piç diye tabir edilen elemanlarla gezerler, tozarlar, olabilir, kendi seçimleridir, bize laf söylemek düşmez.

Ancak, iş biraz daha ciddiyete binince, belli bir yaşa ve olgunluğa geldiklerinde ise; zamanında sümüğünü atmadıkları bu adamlara yamanmaya çalışırlar. Ben bununla evleneyim, işten eve- evden işe gitsin, bana değer versin, evinin kocası olsun filan isterler. Ama istedikleri olmaz, bakarlar ki birileri aklını kullanıp, bu çocuklara sahip çıkmıştır. Sonradan orda burda dert yanarlar evlenilecek adam kalmadı filan diye..

Tamam da güzel kardeşim, sen o adama vaktinde ne fedakarlık yaptın ki ondan güzellik bekliyosun?

Demekki neymiş, efendilik ile enayilik arasında bir fark varmış. Ve bu fark, öyle ufak tefek birşey değilmiş.