bugün

tersi de sözkonusudur, erkekler de -söz meclisten dışarı- sarışın, hafif meşrep kızlarla düşüp kalkmak ama iş evlenmeye gelince esmer ve helal süt emmiş(sütün haramı nasıl oluyor henüz çözemedim ben bu arada) kızlarla bir gelecek kurmak isterler. var bi çarpıklık tabi. hanımkızların bu tercihini işleyen popüler bir örnek ise;

(bkz: lost)
(bkz: kate)
piç (bkz: sawyer) ve mazlum karakter (bkz: jack)
efendi erkek hatun kişinin gösteriş yapmasına fazla imkan tanıyacak yerlere götürmez. Bir pastane, bir lokanta maksimum fasıl tarzı rahat ailevi ortamlara götürür. Ama diğeri bar disco, ihtişam'ı gözler ve hem gösterişe izin verir hemde sonrası için hatun kişinin konuşabilmesi için bol bol malzeme bırakır. Bu herif kişisi başka hatun kişilere sarkar, mal sahipliği gibi sahiplik takıntısı yapar ve sarhoş olur.*
bunun bir de (bkz: erkeklerin uslu hatun yerine pic tercihi) versiyonu vardır.
Böyle bir tercihte bulunan kadının aklının sonradan başına geleceğine delalettir böyle bir tercih...Akılları sıra ben gezeyim tozayım, aşk yaşayım, heyecan yaşayayım sonra efendi adam bulurum diye düşünürler. Bilmezler ki kafası çalışan her erkek bu tür düşünce ve seçimleri görür ve böyle bir tercihte bulunan kadının aklı başına geldi mi o erkek çoktan vira demiştir.
(bkz: kizlarin efendi erkek yerine serseri erkek tercihi)
düzgün, mülayim, terbiyeli yetişmiş kızların tercihidir. nedeni, kendilerinin yapamadıkları bazı şeylerin heyecanına varmamalarından kaynaklı, bu heyecanı tatmış kişilere ilgi duymalarından ileri gelir.

bazen tehlikeli olabilir.
eğer her hatunun seçimi böyleyse, evlenmem .muğa goyim. *
(bkz: bütün genellemeler yanlıştır)
facebook'ta bu yüzden adlarına grup açılan kızlardır.
(bkz: kızlar hintliler gibidir öküzlere taparlar)
(bkz: efendi erkek ortam bilmez)
kadın hiç bir zaman zoru sevmez.ister ki erkek zorluk çeksin ben rahat edeyim. taş devrinden beri alıştığı güdüsüdür.

efendi çocuk onuru gururu olan ve red edilip rezil olmak istemeyen çocuktur.çünkü red edildikten sonra kızla her karşılaşmada yerin dibine geçeceğini acı deneyimlerinden bilir.kızdan ışık görmezse aşık bile olsa yanaşmaz.kadın zoru hiç sevmediği için bu tiplerle mutlu olacak olsa bile uğraşmaz. zorluk

serseri piç ise onursuz , gurursuz yavşak bir tiptir.kaıdn buna zorluk çıkarıp egosunu tatmin eder,serseri onrusuz gurursuz olduğu için herşeye katlanır.sonuç olarak serseri kadına zorluk çıkarmaz.ve kadın serseriyi seçer.

ayrıca kadınlardaki bu zamparayı kızlar çok tercih edyor o zaman ben de etmeliyim şeklindeki sürü psikolojisi de serserilerin polülaritesinde etkendir.
efendi çocuk durgun göründüğü için sıkıcı imajı verse de,karşılıklı iletişimle açılabilir ve kadın bunu çok da iyi bilir. ama kadın zora gelemediği için uğraşmaz.direk serseriyi seçer.
yıllardır bu sektörün içindeyim. bu kızlar romantizm ile maçoluk arasındaki o ince çizgide yalpalamadan yürümemizi bekliyorlar. "seni seviyorum" tarzı çiçekli, böcekli, şiirli, öykülü takılmak fayda etmiyor. hayvan gibi olunca da olmuyor.
dedim ya o ince çizgide yürüyeceksin.

"seni seviyorum galiba lan'"
ya da saçına dokunup,
"bugün ne güzelsin ulan" demek kar ediyor. *
çok daha çekici gelir bu tip erkekler. o suratlarındaki piçlik ifadesi kızlara cazip gelmektedir. heyecan aramak bakımından da efendi erkekler tercihler arasında bulunmaz.
Kızların dengesizliği mantıklı düşünememesine örnek bilinen sosyal oluşumdur.
Toplum içinde kızlar istediklerini yapamadılarından( ki öyle bişi artık kalmadı) seviştikleri adam yapınca onlarda zincirlerini kırmış sanarlar.
Kızlar erkeklere nazaran pasif kaldıklarından (istisnalar kaideyi bozmaz) ve kız arkadaslarınada çekici sevişgen sevgilisini kullanarak kıskandırmak arzusuyla yanıp tutuştuklarından;böyle dengesiz bi duruma hep seyirci kalmışızdır.
Ama içinden geldiği gibi davrananlarada verdikleri görülmüştür .
erkeklerin sakin kız yerine cilveli kız tercih etmeleriyle doğru orantılı eylemdir.

yine de hem kız hem de erkek hayatını gezdiği insanlarla değil, efendi insanlarla birleştirecektir.
(bkz: bu programda gizli reklam uygulaması yapılmaktadır)
ekşisözlükteki sol frame'de sık sık rastladığım ve muhtemelen ordan buraya taşınan en meşhur başlıklardan birisidir.
şahsen bilirim ki efendi olmayanlar daha yüksek dozda mutluluk veriyor, onları tercih ediniz bi süre.
olay basittir. çünkü bunun için sadece içgüdüleri ile hareket eden hayvanlar alemine dalalım.

şimdi bakıyoruz hayvanlar alemine dişiyi kim götürüyor? dişiyi, en iyi avlanan, çocuk verebilecek ve düelloyu kazanmış erkek götürüyor. burada mantıksız olan bir şey var mı bakıyoruz. dişinin yaşam amacı nedir? yeni nesil dünya ya getirmek onlara güvenli bir ortam hazırlamak ve en önemlisi sağlam genler.

ve geliyoruz aslında bir nevi düşünen hayvanlar olduğumuzdan bize hafif bir geçiş yapıyoruz. dişi hatun sadece çocuk yapılmasına bakmıyor tabi ayrıca tatminde edebileceksin. iyi avlanacaksın yani paralı pullu olacaksın. ayrıca diğer rakiplerin arasından sıyrılacaksın yani hakkını arayan bir tip olacaksın herşeye tamam ağabey demeyeceksin.

bir kadın bu tip bir erkek seçiyorsa bilin ki içgüdülerine göre hareket ediyor.

şimdi tekrar hayvanlar alemine dönüyoruz. dişi hayvan seçti bu özellikteki erkeğini. ne oldu erkek çaktı dişiye bir baktın orada bir baktın burada belki yemek getirdi belki getirmedi. dişi ye kazık attı. ama dişi onun yavrusunu taşıyor artık umrunda değil.

ve geri geldik bize. ne oldu dişi hatun seçti erkeğini. piç önce efendileri eledi hamle yaparak. sonra kaptı dişiyi zevklerine göre iyi yerlerde yedirdi içirdi. sonra da götürdü dşinin hakkını yatakta verdi. bir eksik var değil mi illa çocuk yok biz de ona korunma yöntemi diyoruz. unutmayalım sadece düşünüyoruz ama içgüdülerimiz bizi yönlendiriyor.

not: burada kastedilen hayvanlar memeli hayvanlardır.
hatunların gençken huzur kavramını sıkıcı bulmaları,heyecan ve eğlence aramaları sebebiyle yaşanan durumdur.

piçler gurursuzdur.red edilmekten korkmaz bin tane fırlamalık yapar, tabi ki eğlencelidirler. ayrıca tehlikeli oldukları için heyecan verirler.

efendi çocuklar güvenilirdir, tehlikeli olmadıkları için heyecan vermezler, gururludurlar red edilmekten korkar hareketelrine fazla dikkat eder, fırlamalık yapamaz, sıkıcı adam damgası yerler.
tercihler tartışılmaz, adı üstünde tercihtir.
tehlikeli, fırlama yüzsüz ısrarcı piçi tercih etmeleri kendi bilecekleri iştir de,
hatunların
ben güven verici, romantik efendi erkek seviyorum diye yalan söyleyip erkekleri aptal yerine koymaları çok can sıkıcıdır.
şimdi şöyle ki o piç erkek diye tabir edilen kişi kendini uzak tutmak istese de bazen, uzak tutamaz bu durumlardan genelde. yani onu bulurlar bir şekilde. genelde dövmeli, piercingli, kafasına göre yaşayan, esprili, yakışıklı olur bunlar*. müzikle uğraşması bonustur. hele vokalse tadından yenmez.

hal böyle olunca bir bakmış çevresinde bir sürü kız. ama aşık olmak ister bu adam misal, siklemez çevresindeki kızları ama aşık olacak kimse bulamaz o çevreden. bu adamlar çok enteresan şekilde, bir anda bir ilişkiye başlarlar. planlı programlı yaşamazlar asla "ay şu kıza yanaşayım, bu kızdan bana iş çıkar" diye düşünmezler.

spontane bir hayat, spontane ilişkiler vs. çünkü bu adam ne yaparsa yapsın beğenilir. bir şekilde gittiği yerde, kendini sevdirir, dikkat çeker.
amacı bu olmasa dahi, en skindirik halindeyken bile alakasız kişilerden iltifatlara maruz kalır. biri sesini beğenir, öteki " aaaa dövmen harika olmuş bende yaptırıcam ama nereme karar veremiyorum" der.

hatta ortak arkadaş grubunda olan fakat genelde pek o taraklarda bezi olmayan kızlar bile bu adamda açılır, gaza gelir, kendini aşar. "ne olacaksa sende olsun nasıl olsa olacak" falan der. sonra bu piçte kafayı yer. ne bok yiyeceğine karar veremez. ilişkisine odaklanmaya çalışır ama rahat bırakılmaz asla.

otobüste bile kızlarla tanışır, öyle ki o kızlar arada üç boş koltuk varken, götüm götüm gelir yanına oturup bir şey sorar, diyalog kurar. ama bu adamın it, kopuk, sorumsuz olduğu her halinden bellidir. fakat işte başlığın konusuda bu zaten. ne yaparsa yapsın bu adam "sevilir" arkadaş ve bu adamın geride bıraktığı kızlar asla pişman olmaz, bile bile lades olurlar çünkü.

ama piç dediysek çokta piç değildir. duygusaldır aslında her insan gibi ve aşık olunca tam olurlar. gözleri sevgilerinden başka hiçbir şey görmez, çok severler.

sadece çevresinde öyle adlandırılmıştır o da bunun gereğini yerine getirmektedir. zaten kızlar onun iç dünyasına inene kadar çoktan gitmiş olurlar ama inmeyi başaranlar da kalıcı olurlar. bu garibim de üzerine yakışan bu sıfatla hayatına devam eder.

bonus edit: çokta hödük olurlarmış efendim bunlar... *
aynı ortamdaki efendi çocukla 8 ay tanışmaya bile tenezzül etmeyen kızın,
ortama giren piçe aynı gün yılışması ve aynı hafta sinemaya gitmeleri sonucu efendi çocuğun kendinden nefret etmesiyle sonuçlanan eylem.
ileriki zamanlarda piçten kazık yiyen kızı teselli etmek gene o zavallı efendi çocuğa düşer. kız ne kadar iyi bir arkadaşsın tankut sana anlattığım şeyleri sevgilime bile anlatamörm der,
efendi çocuk bir kez daha kendinden nefret eder. tek suçu tanımadığı bilmediği kıza ilk dakkadan öküz gibi asılmamasıdır. yurdum kadını budur maalesef, atsan atılmaz, satsan satılmaz, fazla da ciddiye almamak lazım. bkz. (bkz: en güzel kız en kolay kız)
kadınların bu durumu tam tezlik bir konu aslında ki psikoloji ve sosyoloji okuyan arkadaşlara yavsiye ediyorum. bu durum sabah yayınlanan kadın programlarında da görülen bir konudur. çünkü herif aldatmak ve dayak atmak da dahil o kadar kadını üzmesine rağmen kadın hala ben kocamı seviyorum diyebilmektedir. tabi bu evlilikten sonraki durumu özetlemekte. daha erken yaşlara çektiğinizde ise kızların farklı heyecanlar yaşama duygusu nedeniyle, o serseri erkeklerin bu kızlara çok uç noktalarda duygular yaşatması nedeniyle, çevresindeki efendi erkekleri ezik olarak görmesi nedeniyle (efendi erkeğin sadece kişiliği oturmamıştır) ve kızın içindeki acıdan haz duyma duygusu nedeniyle (bu yaş geçtikçe azalan bir duygudur)serseri erkekler daha cazip gelir. ama serserilik de bakış açısına göre değişir. örneğin bi tane kız arkadaşıma benim karakterim çok serseri gelirken (ki sadece saçlarımı dikiyordum ve gömleğimin düğmelerini gevşetiyordum) diğeri hiç çılgın biri olmadığımı düşünürdü. yani çok yönlü bir olaydır bu konu.
bazen de tam tersi olur. ortamda 10 erkek varsa 9 u kuyruklu zamparadır. sadece 1 tane vecihi vardır. o dingil de farkında olmadan kızlardaki farklı olan herşey iyidir saplantısına hitap eder, kız sırf farklı diye gider vecihiyi seçer. çocuk ya ben bi bok değilim bu bende ne buldu şaşkınlığını uzun süre üzerinden atamaz. büyük ikramiye bana vurdu der. kız gene yapmıştır numarasını. kısa sürede sıkılır tabi. vecihiyi kısa sürede gönderir gene zamparalardan devam eder. (bkz: kaşarların trafikten yorulup dinlenme dönemlerinde efendi çocuk tercihi)