bugün

allah

atmosferin arkasında ne var? uzay boşluğu, gaz bulutları, spiraller, kara delikler, galaksiler, yıldızlar, gezegenler, meteorlar. nereden biliyorum? gördüm. ne zaman? beş yıl oluyordur, teleskopla bakalı. ya değiştiyse?

olabilir bence.

küba diye bir memleket varmış komünizmle yürütülen. vay be!
e ben liberal kapitalist sistemde, sigortasız bir vatandaşım. hiç komünist ülke görmedim henüz. küba'ya da gitmedim. bence mümkün de değil. o yüzden küba'da yok.

neden olmasın.

brian molko geymiş. e biz sevişmedik ki? nereden bileceğim. görmek gerek tabi. tabi tabi. bir parça bok da yemedim ama tadının iyi-kötü nasıl bir şeye benzeyeceğini biliyorum mu dedin? sen de haklısın. ben de haklıyım. bence biz hepimiz haklıyız. haktan gelen, haklıdır. zaten hak nedir ki, kim belirler. adalet mi? adalet kim? ben miyim? değilim. ben miyim.

ey okuyucu, belki de burada böyle satırlar yok, tamam satırlar var diyelim, belki kabloların diğer ucunda ben yokum. tesadüfen dizilmiş harfler dizisi, bilemeyiz değil mi? yazarken gördün mü beni? yok. peki beni böyle sevebilecek misin? sebepsiz ve sonuçsuz.
sevgili mümin kardeşim, umarım ki beni böyle sevebilirsin. umalım ki anlıyorsundur.

inanmak için görmek mi gerekir sence peki görmek için inanmak mı?