bugün

fatih portakal

29 mayis malum yerel secimlerin yapildigi gunde kanal d'nin secim ozel programi icin bakirkoy'e gonderdiler bu ahbabi. degisik yerlerde degisik seyler yaparken gormeye aliskiniz zaten kendisini.

ama kantarin topuzunu kacirmamak lazim. bir grup secmenin bulundugu bir cadirdan canli olarak baglanip ufak bir referandum ortami yaratan portakal herkesin kime oy verdigini sorarak "bakin ben burada farkli siyasi goruslerde farkli partilere oy veren insanlari bir arada buyuk bir ustalikla yonetiyorum" havalari atarken mikrofonu uzattigi bir beyfendinin 2007 secimlerinde chp'ye ve akp'ye oy verenlerin egitim durumlariyla ilgili olarak ysk'nin istatistiklerini okumasini engelleyerek "bunlarla nereye varmayi dusunuyorsunuz?" demesi portakal'in zamanindan once agactan dustugunu gostermektedir.

bir kere sen bir secim programi yapiyorsun. orda demokratik bir ortam yaratip kanallardaki muadillerine hava atmakla olmuyor bu isler. adam sana 2007'de chp'ye oy verenlerden universite mezunu ya da universite ogrencisi olanlarin orani %54 iken akp icin bu oran %12 diyor... sen de bununla nereye varacaksiniz diyorsun!

ben soyleyeyim; neyin ne oldugunu anlayan insanlari susturan senin gibi adamlar oldugu surece hicbir yere varamayiz!