bugün

10 yıl sonra suriyeliler

Ana dilde eğitim "hakkı" ile başladıkları serüveni "trtsuri" tv kanalı ile noktalayıp bizleri kötünün iyisine sevinir kılacaklar.

Kendilerince "özel" günlerini kazlıçeşme yenikapı meydanlarında kutlayacaklar.

Miting meydanlarında o günkü hükümet tarafından kürsülere çıkartılacak, kol kola pozlar verecekler.

O günkü iktidar tarafından meclise sokulacaklar ve "sdp" cinsi bir parti kuracaklar.

Birkaç şehri barındıran bir bölgede özerklik isteyecek, "bayrak" zannettikleri bir bez ile kendilerini eşleştirecek ve bir de lider seçeceklerdir.

Bugün benim vergilerimle ödenen çocuk, okul, yemek vb. yardımlarına bırak minnet duymayı, bizlere tanınmayan imtiyazların kendilerine tanınmasını falan geçip, o gün benim askerime saldıracak, benim insanımın hakkını yiyecek, benim memleketimde huzursuzluk, kaçakçılık, bozgunculuk yapacaklar.

Elektrik faturası, su faturası vb. Vergi barındıran ödemelerden kaçınacaklar.

Ülkede huzursuzluk çıkaracaklar ve çok zormuş gibi o günkü hükümet tarafından bastırılamayacaklar.

Ülkenin bize has kültürel ve ahlaki yapısını bozacak, kendi kültürlerini yaşatacaklar.

Her kadın en az yedi çocuk doğuracak ve yeni nüfus politikaları oluşturularak azmış gibi çoğalacaklar, çoğalacaklar ve çoğalacaklar.

Tanıdık geldi değil mi?

Edit: eksileyen yazarın etnik kökeni üzerine yemin edebilirim ama ispat edemem.