bugün

hiçbir şey bilmemek

Felsefi olarak değil de sosyal olarak kendimde olduğunu düşündüğümdür. Millet çeşit çeşit giyim markası biliyor, yemek çeşitleri biliyor, kahvenin nasıl içilmesiyle ilgili bir sürü fikirleri var, viski üzerine bir sürü şey konuşuyorlar, oyunlar, filmler, filmlerdeki karakterler, diziler falan... Bu insanlara baktığım zaman kendimi dünya nimetlerinden elini ayağını çekmiş, dünyaya bu kadar bağlanmamalıyız amk diyen bir insanmışım gibi görüyorum. Halbuki öyle de değil. Sınıf farkı gibi bir şey sanırım. Çevrem de benim gibi bu saydıklarımı bilmez. Ama benim içinde bulunmak isteyeceğim, daha çok vakit geçirmek isteyeceğim insanlar az önce saydıklarımı bilenler. Fakat o bildiklerini bilmek de istemem. insanlar o şekilde gelişmiş. Ben o şekilde gelişmemişim. Kahve benim için üçü bir aradadır. Sadece düşünsel olarak daha yakın hissediyorum bu insanlara. Mizahları daha iyidir, muhakeme yetenekleri biraz daha fazladır, daha iyi konuşurlar, türkçeleri daha iyidir falan... ortak ilgi alanlarımız da fazladır... Ama yine de çok farklı dünyalara aitiz. Toplumdaki yerimi bulamıyorum.