bugün

detroit become human

açıkçası öyle efsane bir oyun değil. oyunun hikayesi oldukça orjinal, grafiklere zaten laf yok harikulade ancak oyun son derece tahmin edilebilir sonunda neler olabileceği ne yaparsanız neler olacağı da çok ayan beyan belli. interaktif pek çok oyun oynadığım için şunu söyleyebilirim ki bu tarz oyunların en büyük olayı ters köşler ortaya çıkıp oyuncuyu vay anasını dedirmesi ve malesef bu oyunda bu durum oldukça zayıf. oyunun gidişat olarak tek artısı gerçekten verdiğiniz kararların oyunu değiştirmesi, şöyle ki tercihlerinize göre bir bölüm oynarken bir bölümü hiç oynamamış olabiliyorsunuz ki bu büyük bir artı.
luther'ı tam 4 kere (yazıyla dört) kere kurtardım. north'u 1 kez hank'i de bir kez kurtardım ve bunların hiç bir dezavantajı yok. yani bu karakteri kurtarırken ölürüm diye bi çekinceniz yok çünkü çlmüyorsunuz kesinlikle. yani kurtarmalarda zor bir karar vermenize gerek yok. dolayısıyla oyunu iyi bir sonda bitirmek çok zor. ( gerçi oyunun sonu da bok gibi bitti her şey havada kaldı) interaktif güzel bir oyun ama beyond two souls, wolf among us gibi oyunların arkasında benim için.

hikaye:8/10
grafik:9/10
müzik:6.5/10
hikaye işlenişi:6/10
oynanış:6/10