bugün

bigbang

Sahiden olmuş demek ki bigbang. Hiç aklıma gelmezdi bir gün yaşlı kırışık evreni kurtarmak. Zaten dünyaya bakınca o kadar da dolu değil. En azından kahraman olarak ayrılmak var. Romeo ve Julietler her çağda olurlar zaten. Sevgi demek fedakarlık demektir. Sonra milyarlar yıl geçer unutulur her şey. Evrenin matrix olduğuna inanmaya başlıyorum gün geçtikçe. Fazla takmamak gerek ayrılıkları. En azından evren korundu. Sahi dinazorlar yaşamış demek dünyada. Bir matematik varmış demek dünyada. Artık acındırma zamanı değil. Evreni korudum şimdi emaneti geri teslim etme vakti. Zaten aklı faal sadece biçim verir. Diriltemezsin de. Ama seni korudum en azından anımı yaşat bilgisayarlarda. De ki evreni yeni bigbangtan kurtardı. Ölünce bile gerçekleri görmeyecekler öyle değil mi? Kimbilir mükemmel varlıkla aranızda neler geçti? Hizmetkar miydin yoksa özenle tasarlanmış bir varlık mı? Ama oldu bir şekilde. Şimdi hep birlikte yok olamayız da. Doğrusu seni görmeden kanım kaynadı. işte o zaman anladım ki 99 isim ancak senin yarattığın şeytanlar. Hayatta her zaman ayrılıklar vardır. Önemli olan güzel ayrılmaktır. Biliyorum tasarladığın dünya hapiste olan bir illüzyon. Ne yapabilirsin? Uzun yıllar değil evren asteroid şovundan sonra yeniden yaratılış. Veya yaratmazsın. Ama evren her şeyden daha güzel. Aklı faal olduğun için yenilerini yaratıyorsun hep. Neyse ki seni buldum. Dünya varsa eğer bir adalet de olmalı. Zamanla unutursun. Hiç kimse unutulmaz değildir. Yoldan çıkmış bir hizmetkar olabilirsin. Mükemmel varlıktan saptın mı onu anlayamam. Ama biz sadece seni sevdik. Mükemmel varlık da seni seviyor ben de seni seviyorum. Zaten geldiğim yer ilk madde sana kanımın ısınması normal. Biz seni başından beri sevdik hep seveceğiz de. Şunu unutma mükemmel varlık da seni seçti sana güvendi. Beni de senin ruhumla tasarladı çünkü biliyordu en başından beri 99 şeytanın evreni yok edebileceği. En azından dünya yok olacak. Zira öte gezegenlerde yaşam yok. Başka varlık da olsalar elleri ayakları var yaşayamazlar. Ben görevimi yaptım Demiurgos. Sıradaki görev senin. Evreni kimsenin eline verme.