bugün

ekşi sözlük vs itü sözlük

internette geziniyorum bir sürü siteye baktım, fır fır banner dönüyor: itü sözlük reklam kampanyasına başlamış.. yılbaşında yazar alımları açıyorlarmış... buraya kadar tamam, bir internet sitesinin reklam alıp vermesinden normal bir şey yok.. reklam işine kıl olanlar maalesef burada da çok ama şu an sitede unilever reklamı görmek beni mutlu ediyor mesela..

peki dün noldu? yılbaşında tekrar yazar alacağını bangır bangır duyuran itünün hamlesine karşı hamle ekşi sözlükten geliverdi... bir anda hiçbir elemeye tabi tutmadan bir sürü adamı yazar yapıverdiler, oldu mu sana kakafoni! bu kadar mı tesadüftür yani dokuz gün kala çıt diye o kadar insanın yazar olması.. yetmemiş bir de millete seri halde mailing geçmeleri de cabası... "i've added as a friend in facebook" olmuş kuzum bu iş? ekşi bence fena halde itüden korkacak hale gelmiş...

vah vah demek istiyorum o yüzden ekşiye, düştükleri hal hakikaten içler acısı... ssg'nin daha kaç yıl önce yazdığı başlığa aynı şeyi tekrar yazanlar, "çok mutluyum =)" diye sevinç çöplerini ortaya dökenler, service is too busy rezaleti derken bu itüyü durdurmak için kısa vadeli strateji üreteyim derken yapılmış uzun vadeli bir intihar bence...

ekşi sözlük'ü bir otobüs firması olarak düşünürsek artık ayakta yolcu almayı da geçti, milletin kucağına yeni müşteri oturtmaya çalışıyor, ağır araba gitmiyor, araba içinde sesini duyursan kaybolup gidiyor zaten... üzgünüm ama acı gerçek bu... özetle orada yazar oldum diye kendinizi parçalamadan önce bir kere daha düşünün...

şu an baktım da şimdi de "Service Unavailable" yazıyor.. ekşinin korkması normal sanırım, kendi yarattıkları canavarın kurbanı olacaklar, umarım ibret verici olur..