bugün

avukatların gerizekalı olması

geri zekalı değilde çoğunun ilkesiz olmasıdır.

bir taraf hırsız işçi, diğer taraf haklı işveren. maalesef adalet sistemimizde çalışana karşı pozitif ayrımcılık var. kanunlarla bu sabittir. dolayısıyla siz çalışanınıza karşı herhangi bir dava kazanamıyorsunuz. bu söz konusu değildir. isterse sizden çalıyor olsun. istediğiniz kadar haklı olun ve bunu çeşitli belgelerle, güvenlik kameralarıyla, şahitlerle destekleyin. hakim neredeyse her şartta işçiyi haklı buluyor. peki bu nasıl oluyor. avukatı aracılığı ile tabi ki. avukatlar işçi-işveren davalarına balıklama atlıyor neden peki. çünkü oradan diğer davalara oranla daha fazla prim koparabiliyor. davalı olan işçiyle anlaşıyor. merak etme diyor senin haksız olman, hırsız olman hiç önemli değil. ben sana bu davayı alacağım diyor. 60 bin tazminatsa 10 bini benim diyor. 50 bin beleş parayı gören cahil balıklama girişiyor işe. hırsız olduğu halde avukatında desteği ile mahkemeden 60 bini koparıyor. sizde haklı işveren olarak, ss şekilde gidip tamam hırsız kardeş. sen benden çaldın ama olsun canın sağ olsun al benden sana 20 bin tl güle güle harca diyorsun. oda kabul ediyor. veya etmiyor.

durum maalesef bu. bu arada bu örneği kıçımdan sallamadım. yaşanmış bir örnektir. diyeceğim avukatlar geri zekalı değildirler ona göre.