bugün

şenol güneş

bursaspor'un başında olduğu zamanlar çok beğenmiştim tabi o zaman bursaspor kadrosu da efsaneydi. şener, ozan, volkan, fernandao gibi yıldızlar daha takımdan ayrılmamıştı. neticede bursaspor ligin en iyi futbolunu oynayan ve ligin en çok gol atan takımı oldu. tabi öncesinde trabzonspor ve milli takımdaki başarılarını da biliyorduk. dünya üçüncüsü olan milli takımın başındaki isim yine kendisiydi. bursaspor kendisi içinde yeniden doğuş açısından bir şans oldu ve şenol beşiktaş'a gitti beşiktaş'ı üst üste şampiyon yaptı avrupa'da başarılı oldu sayılır ama futbolda dün yoktur bugün vardır bu sebeple de takım bu sezon kötü gittiği takdirde acımasızca eleştirilecek yerden yere vurulacak. sözde spor yorumcusu adı altında ekranlardan milyarları kazanan şovmenlerin eleştiri oklarına maruz kalacak çünkü dediğimiz gibi başarılar dünde kalmıştır ve bugün başarı yoksa eleştiri vardır kimse sizin geçmişteki başarılarınızı hatırlamaz. ben kendisini başarılı buluyorum belki kendisi fatih terim kadar abartılmıyor ama en az onun kadar başarılı bir teknik adam kişisel kanaatimce. ha eleştirilcek yanı yok mu? tabi ki var hemde çok var mesela geçtiğimiz yıl ztk maçındaki hareketleri kendisine asla yakışmamıştır. fenerbahçe'nin büyüklüğü karşısında adeta ezilmiştir bunları da yazmalıyız yani sevdiğimiz kadar eleştirmeliyiz de kendisini. ama söylediğim gibi genel olarak başarılı bir teknik adam.