bugün

bitcoin

Son bir senedir fiyatina sadece gun sonu bakmaya basladigim blackcoin teknolojisinin ilk imalatlarindan olan sanal para diye bilinip aksine emtia karakteri gosteren ensturman. Daha ilkolula baslamadan doviz alip satan arbitraji, trading ve spekulasyonu ogrenmeye baslayan biri olarak fiyat farklarini firsata donusturmeyi bir bitcoinde beceremedim. Komisyon oranlarinin fahis olmasindan kaynaklaniyor. Ayrica daha dune kadar bitcoinde short pozisyon acamiyorduk. Artik hoc ellemeyip yukselis trendi bozulmadikca almaya devam edecegim. Dususlerde de vadeli olarak hadge edebilirim. Bitcoini hic trade etmesem su anki karimdan yuzde 8 daha fazla kar etmis olacaktim. O yuzden spekulatif kazanc saglamak icin degil de en riskli deger yatirimim olarak goruyorum bitcoinlerimi.

Edit: ponzi diyen arkadaslara da uzuluyorum. Belki haklisiniz ama bu bizim kaybedecegimiz anlamina gelmiyor. Su ana kadar tasidigimiz bitcoinler her gun yuzde yuz dusse yine zarar etmemiz o kadar zor ki. New york da bir short poziyon acmaya bakar her sey. Keza bitcoinden kazandigim para sikimde bile degil. Blackcoin teknolojisini dogru anlamak Bence cok daha guzel kapilar acacak.