bugün

istanbul a gezme amaçlı gelen izmirli

Benimdir. Farklilik olsun hazir bosken gidip gezelim dedik turistik yerlere esimle bin pisman olduk. Otele 5 gunluk parayi pesin verdik ancak karsilastigimiz manzara karsisinda yarin geri donme karari verdik.

En son 15 sene once gelmistim ve bu sehir beni buyulemisti fakat simdi oyle bir hal almis ki, gozlerime inanamadim. Devamli ortadogu diliyle konusan tipler. Muthis bir erkek yogunlugu hemde insanlara oyle bir bakiyorlar ki, rahatsiz olmamak elde degil. Eskiden geldigimde burada kaliteli bir turist yogunlugu vardi fakat artik yerlisi de, turisti de inanilmaz kalitesiz. Bu sehirde yasayana allah kolaylik versin. Gavur izmir dediginiz yerde dahi kadinlar kendini sokak da satmiyor. Fakat burada her sokak da suan fuhus icin siraya girmisler. Yazik gercekten bu yogunluk yakinda izmir e sicrayacak diye o kadar cok tedirgin oldum ki ilk defa. Kusura bakmayin istanbullular, bu boburlenme bir boburlenme degil elestiri olarak kabul edin ama sehiri bok goturuyor. Butun iller, memleket bizim. Bugun buraya sicrayan bu bok cukuru 10 yil 15 yil sonra izmir e sicrayacak fakat bu sehir ozellikle bu hale getirildigini dusunuyorum. Cozum icin cok gec kalinmis. Her onune geleni ulkeye almamalari lazimdi, bu kadar kolay vize vermemeleri lazimdi. Simdi ortadogunun butun turistleri cirit atiyor. Belki de suriyelilerdir bilemiyorum ancak gercekten tehlike canlari hepiniz icin caliyor. Ben bu sehirden cok korktum, yorgun olmasam arabayi kullanabilecek halde olsa idim bir dk durmayacaktim fakat yorgunum. Samimi soyluyorum memleketi bu hale getirenler vatan hainligi ile yargilanmali ve acil ve ani karar ile bu gocler engellenmeli, burada olanlarlar da ulkelerine geri gonderilmeli. Olm burada sizin bir kere can guvenliginiz yok len. Bakin buradaki tipler abadoludan koyden gelen tipler degil, direk olarak bitik araplar ile doldurulmus. Hepinize allah kolaylik versin. Uyusturucu, fuhus ne ararsan var. Eger hala savunan var ise gelip izmir de bir gun tatil yapsin, alsancak da tek bir sokak disinda onlarda travesti veya kendini satan insanlar gorsun, yolda elinde birayla, uyusturucu kullanan birilerini gorsun inanin butun sozlerimi geri alacagim