bugün

game of thrones

7nin 4une herkes bayilmis, ben de izledigimden beri aklimdan cikaramiyorum ama simdi sarhos kafayla tekrar dusununce o kadar da efsane olmadigina karar verdim. Bilmiyorum belki uyaninca fikrim degisebilir.

Guzel bolumdu fakat oldugundan guzel algilanmasina sebep bence bu sizinti olayi oldu. Spoiler olacak ama son sahnende ceyminin dibi boylarken soru isareti birakmasi bile got'un uslubuna ters. Bronun yedigi bok yetmezmis gibi bi de son dakka ortaya cikip gidishati degistirmesi game of thrones mu lan bu sizinti fake olabilir mi dedirtti bana. Piclerin savasinda da yoamina koyim dedirtecek buna benzer bir durum vardi ama genel butunluk icerisinde orayi toparlamislardi. Burada ise fantastik kurguyu adete gercege donusturen got icin gercekten "fantastik" bir sahne izlettirdiler. O son olmadi, icime sinmedi i ih, yakismadi.

Con'u baya sumsuk, ned zamanlari gibi ketlin'in zulmu altindaki ezik olarak goruyoruz ama kuzeyden inen herkesin bir sekilde siki tuttugu sahalara inisine veriyorum bunu. Yoksa yine tasakli, yine yeri geldim mi dikleniyor diz cokmuyor, lan erkek adam zaten kadinin karsisinda diz cokmez. Sen kral olacaksin ejderya da sensin kurt da sen yuru amk.

Cercei, sacina sictigim seytana secde ettirir. 4un sonunda siki tutmus gorunuyor ama oyle yukseltildi ki spoiler da icerebilecek sekilde kaybetmeyecegi ongorulebilir. iste aslinda got'a yakisan boyle bir 3 bolumluk yukselisin ardindan 4te bunu yagsiz kaziga oturtmak olurdu ama gidisatta bi degisiklikler var. Zaten ak gezenlerin gelisiyle evren bambaska bir hale gelecek.
Sanatsal acidan bakinca serce parmakla islevsiz abinin haleti ruhiyesi izleyiciyi o havaya sokmustur. Kizil cadi bile entrikadan arindi. Bi seyler olacak belli. Cercei, sahada olmasa bile senaryoda yukselecek o belli.

Dragon aah dragon..