bugün

referandumdan hayır çıkacak olması

ilk defa referandum için kendi başıma anket yaptım, bir çok tanıdığımla referandum ile ilgili konuşmalar yaptım ve değişik sonuçlar elde ettim; birinci konu geçen seçimlerde akp'ye oy verip hayır diyecek azımsanmayacak bir beyaz yakalı kesim var, maddeleri okumuşlar, hatta bu kişiler referanduma hayır deyip ilk seçimde yine akp'ye oy vereceklerini söylüyorlar, ister inanın ister inanmayın mhp'li arkadaşlardan evet diyen karşıma çıkmadı, daha sonra memur kişilerle konuştum hayır büyük ağırlıkta 657 sayılı kanunun değişip iş güvencelerinin kaldırılması konusunda ciddi çekinceleri var, fetö soruşturmaları nedeniyle diken üstündeler, bir iftiraya uğrayıp khk ile atılmaktan çok korkuyorlar, 3 milyon memur ve çarpı 2 aile bireyi diye hesap edersek 9 milyon ciddi bir rakam, ayrıca şunu belirtmeliyim hayır diyen kişiler özellikle memurlar hayır vereceğini 3. şahıslardan saklıyorlar bana söyleme nedenleri arkadaşlık ve dostluk hukukumuzun bulunması, bunun dışında eğitim seviyesi düşük mavi yakalı arkadaşlarda evet bariz ağırlıkta, referandumu genel seçim gibi algılıyorlar, cumhurbaşkanını çok seviyorlar, gelelim asıl konuya hayır vereceklerin büyük çoğunluğu çevrelerinde evet vereceğini beyan ediyor, kanımca çok enteresan sonuçların çıkacağı bir referandum ile karşı karşıyayız, sonuç ne olursa olsun ülkemiz ve milletimiz için hayırlısı olsun.