bugün

kıdem tazminatının kaldırılması

olayı tamamen yanlış tezahür etmişsin kardeş. olay senin öyle bahsettiğin gibi bir durum değil. sen şimdi 2 yıl çalıştın, işten çıkarıldın. kıdem tazminatını vermiyorsa patron ne yapıyorsun? mahkemeye başvuruyorsun. hatta bilenler bilir, çoğu tazminat muhabbeti bu mahkemelere daha gelmeden iş verenle, işçi arasında anlaşılarak hallediliyor. hadi patron iflas etti ve tazminatı ödeyemeyeceğini belirtti. bu bakan müsvettesinin söylediği gibi bir durum yok ki ortada. sen tazminatını patrondan alamıyorsan. devlettn alıyorsun mahkeme ile. yani senin tazminatın her türlü garanti altında zaten. ha bunu 2 yıl sürer 4 yıl sürer mahkeme ama alırsın kesinlikle. sen şimdi bunu durup dururken, üstelik finans açısından kötü bir durumunun olduğu dedikoduları dolaşırken yönetenlerin, hatta ve hatta varlık fonu orada dururken, neden şimdi ortaya koyuyorsun. ben zaten alıyorum kıdem tazminatımı senin amacın ne? varlık fonunu niçin kurduğun belli. bunu neden yapıyorsun?

ben şimdi maksimum 3-4 yılda alabileceğim bir tazminatı mevcut düzenlemeler ile almak yerine, senin getirdiğin düzenleme ile şimdi "derhal" sana bırakıcam ve 10 yıl 20 yıl sonra alacağım öyle mi? kusura bakma da bakan müsvettesi siz anca bu sözlükdeki gibi koyunlarınızı ve biatçılarınızı keklersiniz diyorum. hayırlı işler, bol kazançlar bakancık.