bugün

arkadaş

dikkat!

arkadaş eğer dostluğa kayarsa bunun anlamı farklıdır herşeyi beraber olur en nihayetinde beraber yer, içer, eğlenir, sarhoş olur, saçmalar ,ağlarsınız bile. en kötü tarafınızdan tutun da en söylenmeyecek sırrınıza kadar paylaşırsınız. dostluğun kötü tarafları vardır şüphesiz, şüphe duymazsınız mesela kırılma noktasıyla ayrılık vuku bulunca zamanınıza acırsınız, değmezmiş değmezmiş ulan!

gelelim kırılma noktasına... önemli olan kişi tahlilidir, ne kadar pragmatik olsa bile göz ardı edersiniz. bunun bilinçle alakası yok tam tersi saklar kendisini dost, ya da siz fazla düşkünsünüzdür. bir "zaman" gelir "zaman ayıramam buna" der. dikkatt! değişir ya da siz ahmaksınızdır. eskisi gibi paylaşmaz... ekmeği, suyu veya içkisi değildir bu, en değerlisi, en pahalısı ve geri gelmeyendir. o dakikadan sonra dostunuzla geçirdiğiniz bütün "zamanı" gözünüzden geçirmeniz gerekir. nerde hata yaptım diye ne oldu diye ama cevap yoktur. ben söyleyeyim sözlük cevap ilk tanıştığınız andır. arkadaş "arkadaş olarak kalmalı" demiyorum ama arkadaşınızı iyi seçin dostunuzun ise vuracağı "zamanı" bekleyin. sosyopatlık vesselam. zaman değerlidir..

ve arkadaş aile değildir.