bugün

günaydın sözlük

Çok kullanışlı ve işlevsel bir yöntem. doğru yerde kullanılırsa hayat kurtarır.
Hiç unutmam, bir restoran programı kurulumu yapmıştım, garsonlara da android el terminali vermiştik, masalara siparişleri girsinler diye. aradan 1-2 hafta geçti ve müşteri beni aradı, masalara müdahale edemiyoruz diye.Uzaktan bağlanarak sorunu giderdim. Sorunun sebebi garsonların siparişi masaya girdikten sonra siparişi kaydedip çıkmamasıyla alakalı.. yani siparişi giriyor kaydediyor, ama "geri" veya "çıkış" ile çıkmıyor direkt uygulamadan çıkıyor zaar. * Masaya giriş yaptığı zaman cihazın ID sini tutan bir tablo var o tabloya delete çekerek sorunu çözebiliyorsunuz. bu şekilde çözdüm sorunu. bikaç zaman sonra aynı sorunla başka bir müşteri aramıştı.. ve bir müşteri daha..
Bende ilgi datanın ilgili şirketin ilgili dönemindeki ilgili tablosuna (nekadarçokilgilidedim) delete çeken bir sql cümlesi ve onu çalıştıracak bir bat dosyası yapmıştım * aslında çok düzmantık bir yöntem ama işe yaradı daha sonra bu bat dosyasını shell:startup'tan başlangıca kopyaladım ve bilgisayar her başladığında otomatik olarak çalışarak o tabloya delete çekiyordu. bu da böyle bir anımdır.