bugün

black mirror

3 sezon 2. bolumuyle beni allak bullak etmis dizidir.

--spoiler--

--spoiler--

burada bence gunumuz teknolojisinden cok fobyalara yonelmisler, telefonda ki anneden gelmis olan cevapsiz arama veya aramalar fobyanin, endisenin ta kendisidir cunku biliriz ki cevapsiz aramalari birakan ve ulasamayan anne tedirgindir, telaslidir ve hatta kafayi yemek uzeredir belki kriz geciriyordur oyle bile olmasa size oyleymis gibi hissettirir. ben kendi tecrubelerime dayanarak soyluyorum bunu cok yasadim arkadaslarla yemege daldigim ve telefonuma bakmadigim bir zaman annem tarafindan 10 tane cevapsiz arama what s upp mesajlari vs hatta facebook dan arkadaslarima bile yazmis neyse telefonu mu gorup aradigimda oluyordum resmen tansiyonum dustu elim ayagimi titriyor diyerek bilinc altima isledi artik biliyordum ki annem aradiginda bana ulasamazsa fenalasabilir bu fenalasma sagligini bozabilir bende bir endise olgusu ve paranoyaklasma baslatti telefonuma bakmadigim icin sucluluk duymami sagladi ve bir fobya olusturdu uzerimde. ben artik her zaman telefonumu kontrol etmek zorundayim cunku annem arayabilir, dusuncesizce zihnime yapilan bu atakla annemden 1 cevapsiz arama dahi gorsem panikliyorum cunku onun paniklemis olabilecegini dusunuyorum ya da olurda beni o gun hic aramamissa iyi mi acaba basina bir sey mi geldi diye meraklanip o aramadan ariyorum bilmiyorum siz arada ki bagi kurabildiniz mi ama iste farkli yollardan tam da bunu anlatmislar cok da iyi yapmislar.