bugün

düşük model cep telefonundan utanmak

efenim nokia utansin! vakti zamaninda 400 $ vererek aldigim teknoloji harikasi cihaz, bugun antika hukmune gecmisse, suc sende degil, seni sevende demekten baska care yok...!

bugun turkcell sagolsun mesaj atip, "turkcel'le 11. yil serefine, 11 ay boyunca ayda bir gun turkcellilerle bedava konus" deyince hatirladim. dile kolay 11 yil. yani tam tamina 25 nisan 1997 yilinda, bir ilkbahar sabahinda, 400 $ vererek aldigim nokia 5110 model saheser bugun antika hukmune gecmisse utanmak bana mi yoksa nokia'ya mi duser?

gariban telefon bu sure zarfinda epey hirpalandi. sarji bir gun gidiyor kimseyle konusup, mesaj felan gondermezsem. oyle bir gaflette bulununca aksam namazi vaktine dar yetisiyor meretin sarji. birde pil, yani komple arka kapak artik tutmuyor, o yuzden koli bandi ile ana govde ile pili bir arada tutmaya calisiyoruz. anten kirildi iki sene once, ulus pazarini alt ust ettim ama yenisini de bulamadim. neyse canimiz sagolsun. gecen gun anadolu medeniyetleri muzesinden bir yetkili aradi telefona talip oldu. ama kiyamayip kibarca reddettim. ertesi gun polis esliginde gelip, tarihi eser kacakciligindan subeye goturp sorguladilar. neyse ki imei numarasi neyim hepsi tamam cikinca serbest birakip, telefonu da iade ettiler. mesaj yazmiyor, uc bes tusa ustuste basinca kafasi karisiyor, goruntu kayboluyor bizde zorlamiyoruz. icabi halinde arar konusurum.

el hasil efendim utanmaya sikilmaya luzum yoktur. telefonunuzla barisik olunuz. hatta iyi yonlerini dusununuz. bakiniz bir misal: gecen kahvalti yaptigim nezih bir mekanda telefonu cikarip masaya koydum. birden butun gozler bizim masaya cevrildi. caktirmadan bakmaya calisanlar, pecete, kulluk alma bahanesiyle masama yaklasmalar felan... sonunda bir grup kiz dayanamayip geldiler, telefonu ellerine alip elden ele bir dolastirdilar. "ay inamiyorum, cok cool bi sey ya, inanmiyoruuuuam! " felan gibi sesler cikardilar. oksadilar, optuler, kokladilar felan, baktim bizim telefon bastan cikip beni terkedecek, telefonu ellerinden kaptigim gibi mekani terk ettim. pesimden epey kostular ama yakalayamadilar...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar