bugün

on ikinci gece

Şu günlerde Kağıthane sadabad sahnesinde sergilenen ama tekel sahnesinde oynansa fırtınaların kopacağına müthiş bir iş çıkacağına inandığım oyun. Oyunculuklara canlı müziğe ambiyansa binlerce alkış oyun kesinlikle izlenmeli fakat altını çizmesem içimde kalacak birkaç konu var. ilki sahne ve koltuk düzeniyle ilgili. Resmen önden yer bulduğuma pişman oldum sahne o kadar yüksekte kalıyor ki bilekten aşağısını göremedim orada izleyecek olanlara en az dördüncü sıradan bilet almaları tavsiye edilir efenim. Ses sistemi de pek iyi sayılmazdı okunan şarkıların sözü falan yok bende hiç anlayamadım. Oyun başlarken "silah patlama sesi duyulacaktır" minvalinde bir spoiler de yiyorsunuz buna da eyvallah ama ilk kez Kağıthaneye giden biri olarak tiyatroya ulaşana kadar Kağıthane deresini boydan boya yürüyüp o esnada lağım kokusuna maruz kalmak da mecazi anlamda birçok serbest çağrışımın beynimden spontane akmasına sebep oldu. Garip bir şekilde işte sanatın yeri trolllll nidalarıyla midemi tuta tuta binaya ulaştım.

görsel
Oyun çıkışında yakaladığım enstantane de budur. Yeminle tam troll. Lağım kokusu ve tarihine sahip çıkan bir Kağıthanede nice oyun izlemelere diyor konuyu bağlıyorum. Gidin gidin izleyin, bu oyunlar güzel oyunlar.