bugün

okuma yazma öğrenip sözlüğe gelmek

uzun bir süreden sonra sözlüğe geldiğimde hiç bir şey'in değişmediğini cehaletin tam gaz devam ettiğini gözlemlememden ötürü sözlük adına yaşadığım hissiyattır.

Ankara'da bombalı saldırı sonrası ölenlerin arkasından ''oh iyi oldu'' diyenleri mi ararsın , yok efenim ''kılıçdaroğlu hiç cuma namazına gitmiyor'' diye başlık açanları mı ararsın , ne kadar zekaya düşman konu varsa bolca görürsünüz sözlüklerde ve hala sözlük benim 5 yıl önce bıraktığım ''sakız orucu bozar mı?'' kıvamında devam etmekte yayın hayatına...

Düşünsene adam dünya klasiklerinden hiç bir kitap okumamış , bırak dünya klasiklerini kendi ülkesinin bile yakın tarihinden bir haber
sürekli komplo teorileri içinde yaşamış ''atatürk aslında samsun'a çıkmamış'' , ''çanakkale savaşı yeşil dev askerler kazanmış'' gibi hurafelerin ve komplo teoriyle beyni yıkanmış bir çevreden gelmiş ve sözlüğe yazar olmuş.

ha diyeceksin ki ''kardeşim bu kadar boktansa burası ne demeye buraya geliyorsun?'' güzel soru , bende bir bilsem , belkide ülke insanın yaşama veya güncel olaylara karşı neler düşündüğünü gözlemlemek adına geliyorum , saçma yazıları görünce haliyle istemeden gereksiz yorumlarda da bulunabiliyorum , evet haksızım aslında beyni onu 8 yaşındayken terketmiş bir guruha söz anlatmaya çalışmak neden ?

Biyoloji konusunda benim gibi binlerce makale , araştırma ve takip yapmamış adama zorla biyoloji öğretmeye çalışmak ve üstüne de bir ton saçma sapan söz duyup hakaret yemek neden ? bir bilsem , halbuki ''siktir git öğren '' demek gerekiyor ama biliyorum bundan da anlamayacak...

insanları küçümser gibi yazıyorum evet bana bu eleştiriyle yaklaşacak her kim ise yerden göğe kadar haklıdır ama din ve inanç özgürlüklerine gram saygısı olmayan adama da ne denir , nasıl denir belkide bilmiyorumdur...

6. nesil yazar olarak bu sözlükte çok klevye parçaladık çok dert anlatık , çok şey öğrendik ama en çok öğrendiğim ülkenin pırıl pırıl olması gereken genç beyinlerin nasıl sorumsuzca heder edildiğini görmek, en kötüsü de ne biliyor musunuz ? o pırıl pırıl olması gereken beyinlerin beyinlerinin ne kadar boş olduğunu farkedememesi , en kötüsü de bu , çünkü öğrenmek hiç bir şey bilmediğini kabul etmekle başlar , nitekim bu sözlükte ben biliyorum iddiam dan çok ben senden çok az daha fazla biliyorum bu konuyu gibi söylemlerim olmuştur hep ...

aklın , mantığın ve bilimin ışığında olmadıkça daha çok delireceğiz gibi sözlük...