bugün

anlamıyorum

Seçim öncesi tek başına iktidar olmaz isek kaos olur demelerine rağmen,

Suruç katliamından sonra işid'e saldırıyoruz diyerek pkk'ya saldırmalarına rağmen,

pkk'ya saldırma gerekçesi olarak iki polis'in evlerinde öldürülmesinin gösterilmesine; bu cinayetlerin pkk tarafından üstlenilmemesine hatta reddedilmesine rağmen,

şehit haberleri ile alakalı açıklamalarında sürekli oy ve milletvekili sayılarından bahsetmelerine rağmen,

asgari ücret ve memur maaşlarına zam yaparken sadece işverenleri ve kendi bütçe planlarını önemsemelerine rağmen,

kriz yok deyip işsizlik oranını; türk lirası değerli deyip döviz fiyatlarını yükseltmelerine rağmen,

tüm medya organlarına baskı uygulayıp yalnızca kendi müsbet haberlerini yayınlatmalarına rağmen,
20 askerin öldüğü sıralarda kakara kikiri maç izlemelerine, üstelik bunu bir asker çocuğunu ajite malzemesi ederek yapmalarına rağmen

anlamıyorum hacım. Ekleyebileceğim tonla şey var ve sadece bir tanesi bile lanetlemeye yeter de artar bile ama sen hala anlamıyorsun; anlamıyorum kardeşim. Yakında stadyumlar asker çocuklarıyla dolacak bunlar da şeref trübünlerinde lak lak yapacaklar anlamıyorsun; anlamıyorum...

ölüyoruz. öldürüyoruz. öldürülüyorlar birileri ben bunları yazarken bir hiç uğruna, koltuk uğruna, para uğruna... Anlamıyorsun ya canım kardeşim, ben de anlamıyorum senin bu anlamsızlığını.

Ölelim bitsin.