bugün

sözlük yazarlarının itirafları

O zamanlar Antalya'nın küçük bir ilçesinde yaşıyordum. E ilçe ufak olunca insanın ufku da ufak oluyor. neyse gün geldi ehliyeti daha yeni almışım. gözüm artık ufkumu genişletmekte. ilk olarak antalya merkezden başlamak lazım. facebook'tan akdeniz üniversitesinden bir kız buldum, muhabbet sohbet sonunda üniversite de buluşmaya oradan da başka bir yere gitmeye karar verdik. Sabahın köründe yola çıktım öğlen üniversiteye girdim ve yakut çarşısında buluştuk. oturduk muhabbet ettik. dedim ki buradan nereye gidelim dedim. "hmmmmm, uzaklara gidebiliriz " dedi. Antalya'yı bilen bilir antalya lara'da "uzaklar" diye bir bar vardır. ben ozamanlar nereden bileyim. tamam sana süpriz olsun dedim akşam üzeri kızı arabaya bindirdim benim ufak ilçeye götürdüm. olayın çok büyük yanlış anlaşılma olduğunu anca kızın şu cümleyi kurmasından anlayabildim; "ya buraya kadar geldikte dönüşte uzaklara gitmek için geç olmicak mı ?". ben de "kızım daha ne kadar uzağa gidelim" diye dememle benim cahilliğim ve mallığım ifşa olmuşken güzel bir anı da yaşamış olduk.